Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Świat

Prezydent Iranu na audiencji u Papieża

 fot. Mojtaba Salimi / CC BY-SA 3.0

Na specjalnej audiencji Papież Franciszek przyjął dziś prezydenta Islamskiej Republiki Iranu Hasana Rouhaniego. Następnie został on przyjęty przez watykańskiego sekretarza stanu kard. Pietro Parolina oraz sekretarza ds. stosunków z państwami abp Paula Gallaghera.

 

Jak podaje komunikat biura prasowego Stolicy Apostolskiej, podczas serdecznych rozmów wskazano na wspólne wartości duchowe. Odniesiono się także do dobrych relacji między obydwoma państwami, życia Kościoła w Iranie oraz działań Stolicy Apostolskiej na rzecz promowania godności człowieka i wolności religijnej.

Następnie skupiono się na rezultatach i wprowadzeniu w życie porozumienia nuklearnego. Podkreślono także ważną rolę, którą, jak się oczekuje, spełni Iran wraz z innymi państwami regionu na rzecz promowania odpowiednich rozwiązań politycznych dotyczących problemów, które nękają Bliski Wschód, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się terroryzmu i handlu bronią. W tym względzie przypomniano znaczenie dialogu międzyreligijnego i odpowiedzialności wspólnot religijnych w promowaniu pojednania, tolerancji i pokoju.

Źródło:
;