Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

Polska

Prezydent spotkał się z Powstańcami Warszawskimi

prezydent duda w muzeum powstania warszawskiego fot. Igor Smirnow / prezydent.pl

Podczas uroczystych obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył ordery i odznaczenia państwowe uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz osobom pielęgnującym pamięć o tamtych wydarzeniach.

 

– Pewnie nie byłoby wolnej, niepodległej, całkowicie suwerennej Polski, gdyby nie krew przelana przez Powstańców Warszawskich, gdyby nie tamto bohaterstwo, tamten wysiłek, tamta postawa – podkreślił Andrzej Duda podczas spotkania z Powstańcami Warszawskimi zorganizowanego w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Andrzej Duda podziękował za możliwość spotkania się tu, w tym wyjątkowym miejscu, jednym z najpiękniejszych muzeów polskich, a z całą pewnością absolutnie najważniejszym – Muzeum Powstania Warszawskiego z naszymi Bohaterami, z tymi, którzy kiedyś z podniesioną głową i błyskiem w oczach, ruszyli po to, by odzyskać wolną, niepodległą, suwerenną Ojczyznę. – Nie bali się, nie wahali się, nie kalkulowali, nie obliczali szans prawdopodobieństwa zwycięstwa, przepędzenia Niemców. Po prostu chcieli wolnej Polski, za wszelką cenę, również za cenę swojego życia – podkreślał Prezydent.

W sobotę Prezydent będzie uczestniczył we Mszy Świętej, a następnie w uroczystym Apelu Poległych na Placu Krasińskich przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Oceń treść:
Źródło:
;