Imieniny: Ilony, Bronislawa, Heleny

Wydarzenia:

Polska

Prezydent: Zagłosowało na mnie ponad 10 milionów rodaków. Bardzo za to dziękuję

prezydent andrzej duda fot. Episkopat.pl Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Na Prezydenta RP został wybrany Andrzej Duda; uzyskał on 51,03 proc. głosów; na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców – poinformował w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyborcza w II turze głosowania wyniosła 68,18 proc.

 

W Odrzywole – niewielkiej miejscowości w powiecie przysuskim na Mazowszu Prezydent Andrzej Duda podziękował wyborcom za wysoką frekwencję i wszystkie oddane na niego głosy. Na ziemi przysuskiej leży gmina Klwów, która w II turze wyborów prezydenckich ustanowiła frekwecyjny rekord – 95 procent. W gminie Odrzywół Andrzej Duda uzyskał ponad 86-procentowe poparcie. – Ponad 10 milionów rodaków zagłosowało na mnie i bardzo za to dziękuję – mówił Prezydent podczas popołudniowej wizyty w Odrzywole. - To tym większe zobowiązanie – przyznał i dodał: Trudno się nie zgodzić z tymi, którzy martwią się, że jesteśmy podzieleni po połowie. To była bardzo ostra kampania, momentami pewnie za ostra. Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub jak się zachowałem, proszę, by mi wybaczył i dał szansę, by się poprawić przez następne pięć lat. – Polska jest jedna i mimo różnic chciałbym, żebyśmy się rozwijali w sposób równomierny – mówił Andrzej Duda. –  Proszę, żebyście pomogli mi sklejać naszą Polskę, nasze społeczeństwo. Głęboko wierzę, że możemy sobie podać rękę i to będzie ciepła dłoń z mocnym i serdecznym uściskiem. Ogromnie mi na tym zależy. – Będę się starał robić wszystko, by po pięciu latach jak najwięcej moich rodaków mówiło, że Andrzej Duda jest Prezydentem wszystkich Polaków – powiedział na zakończenie spotkania.

Wieczorem podobnie jak 5 lat temu, tuż po wyborze, Andrzej Duda udał się na Jasną Górę, gdzie wziął udział w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego.

 

 

 

Oceń treść:
Źródło:
;