Imieniny: Jagody, Urbana, Marii

Wydarzenia: Dzień Dziennikarza Sportowego

Świat

Prezydium CCEE: Duch Zmartwychwstałego Pana zawsze tchnie w łódź Kościoła

obraz jezusa miłosiernego fot. Kp/Fra3 Obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa Jana Chrząszcza

Pragnienie Słowa Bożego, wiary, Eucharystii, modlitwy, nabożeństwa do Matki Bożej i pragnienie wspólnoty chrześcijańskiej, nurtuje wiele serc, które w tajemniczy sposób spotykają się, łączą i wspierają dla dobra wszystkich. Jest to jeden ze znaków, które potwierdzają, że Duch Zmartwychwstałego Pana zawsze tchnie w łódź Kościoła – napisali członkowie Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w przesłaniu z okazji 50. rocznicy powstania CCEE.

 

Kardynałowie Angelo Bagnasco, Vicent Nichols oraz abp Stanisław Gądecki przypomnieli, że Rada Konferencji Episkopatów Europy powstała w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, 25 marca 1971 roku, „narodziła się więc pod spojrzeniem Matki Chrystusa i Matki Kościoła, którą w następstwie czcimy jako Królową Europy”.

Odnosząc się do współczesnych wyzwań, biskupi zaznaczyli w przesłaniu, że „im bardziej Bóg zdaje się znikać z pola widzenia współczesnego człowieka i narasta niepokój egzystencjalny, lęki i presja podziałów, tym bardziej Kościół jest wezwany do głoszenia Chrystusa, który jest naszą nadzieją, oraz do dawania świadectwa o drodze jedności i współpracy, drodze, która nie przekreśla różnic, ale je szanuje i docenia w najwyższej harmonii”.

Członkowie Prezydium CCEE podkreślili, że „nadzwyczajna sytuacja pandemii skłania nas również do ponownego odkrycia przemijalności istoty ludzkiej i ulotności czasu oraz wyostrza naszą tęsknotę za tym, co jest +ponad+, to jest za  Bogiem, którego objawił Jezus”.

„Pragnienie Słowa Bożego, wiary, Eucharystii, modlitwy, nabożeństwa do Matki Bożej i pragnienie wspólnoty chrześcijańskiej, nurtuje wiele serc, które w tajemniczy sposób spotykają się, łączą i wspierają dla dobra wszystkich. W tym sensie jest to godzina ponownego przebudzenia sumień, przebudzenia, które jest być może powolne, ale nieuchronne. Jest to jeden ze znaków, które potwierdzają, że Duch Zmartwychwstałego Pana zawsze tchnie w łódź Kościoła” – czytamy w przesłaniu.

Biskupi europejscy zaprosili wszystkich pasterzy do modlitwy za siebie nawzajem oraz do włączenia wspólnot chrześcijańskich w modlitwę w tej intencji w niedzielę podczas Mszy św. „Naszą modlitwę będą wspierali święte i święci patroni Europy: Katarzyna, Brygida, Teresa Benedykta od Krzyża, Benedykt, Cyryl i Metody” – napisali biskupi w przesłaniu.

Oceń treść:
Źródło:
;