Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Internet

Profeto buduje nową siedzibę

- Za kilka miesięcy chcielibyśmy stać się już nie "prawdopodobnie największą" amboną w Internecie, ale największą – mówi ks. Michał Olszewski SCJ o rozpoczętej właśnie budowie nowej siedziby. Jedno z najbardziej nowoczesnych katolickich studiów radiowych powstanie w Stadnikach niedaleko Krakowa.Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, która jest wydawcą portalu profeto.pl oraz radia o tej samej nazwie, istnieje od roku. Do tej pory miała swoją siedzibę w wynajmowanych pomieszczeniach w Nowym Sączu. Redakcja portalu i radia się rozrasta i zaczęło przestrzeni, dlatego podjęto decyzję o budowie jednego z najbardziej nowoczesnych katolickich studiów radiowych w Polsce.

Z wynajmowanych dotąd pomieszczeń w Nowym Sączu Profeto.pl chce się przenieść już w kwietniu br. Strych wymaga remontu i prac adaptacyjnych na potrzeby pracy biurowej i redakcyjnej. Aby stał się zapleczem dla prawdopodobnie największej ambony w Internecie, potrzeba ścian, podłóg, okien. - Co tu więcej pisać. Prosimy Was, pomóżcie nam w murarce, hydraulice, stolarce... Dorzućcie „cegłę”, bądź „cegiełkę”, deskę, gips, drzwi, okno. Zbudujcie z nami Profeto.pl – apelują sercanie i zapowiadają, że w Stadnikach powstanie jedno z najbardziej nowoczesnych katolickich studiów radiowych.

Sercański Portal Ewangelizacyjny Profeto.pl powstał 16 listopada 2012 roku. W 2014 roku redakcja poszerzyła swoją codzienną ofertę o Ewangelię dla dzieci i komentarz do czytań – każdego tygodnia ponad 80 osób komentuje Słowo Boże. Ruszył też nowy cykl katechez ewangelizacyjnych – 180 Sekund. Kontynuowane są co kwartał rekolekcje on-line – 360 Sekund. W ubiegłym roku oficjalne nadawanie rozpoczęło także Internetowe Radio Profeto.pl.

Właścicielem portalu i radia Profeto.pl jest Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Jak sami o sobie mówią, są nowoczesnym środowiskiem przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych.

Źródło:
;