Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Z Bogiem

projekt abba fot. profeto.pl

Projekt ABBA to głoszenie kerygmatu połączone z modlitwą o uzdrowienie organizowane przez Profeto. Tym razem ewangelizacyjne spotkania odbywać się będą w pierwsze środy miesiąca w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach. Pierwsze już 6 października o godz. 18.00.

 

– Będziemy głosić kerygmat, czyli prawdę o bezwarunkowej miłości Boga Ojca do człowieka. Każdy z nas jest Jego ukochanym dzieckiem i każdy z nas może do Niego mówić „Abba”, to znaczy „Tatusiu” – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, inicjator ewangelizacyjnych spotkań.

W czasie nabożeństwa fragmenty Pisma Świętego ze Starego i Nowego Testamentu będą komentowane przez trzech sercanów: ks. Michała Olszewskiego SCJ – twórcę Profeto, ks. Dariusza Lewczaka SCJ – proboszcza ze Stadnik oraz ks. Adama Pastorczyka SCJ – wicerektora sercańskiego seminarium. Między kolejnymi nauczaniami prowadzona będzie modlitwa uwielbienia, a po nich modlitwa o uzdrowienie z nałożeniem rąk. Nabożeństwo będzie rozpoczynało się po parafialnej Mszy św. o godz. 18.00.

Projekt ABBA będzie transmitowany na antenie Radia Profeto i na kanale Profeto w serwisie YouTube, ale sercanie zapraszają do uczestnictwa w modlitwie w kościele w Stadnikach. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy są zaproszeni na ciepłą herbatę – będzie okazja do spotkań i rozmów.

Spotkanie inaugurujące Projekt ABBA odbędzie się w środę 6 października.

Projekt ABBA jest kontynuacją ewangelizacyjnych spotkań z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”. Tradycja tych ewangelizacyjnych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie sięga Roku Wiary i rekolekcji „Credo” głoszonych w niewielkiej parafii Niskowa k. Nowego Sącza przez ks. Michała Olszewskiego SCJ.

Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Profeto to portal z codziennymi komentarzami do liturgii Słowa oraz ewangelizacyjne radio nadające tradycyjnie w Małopolsce (na 92.1 FM w Krakowie i 100.3 FM w Limanowej), w systemie DAB+ (m.in. z Sądecczyzny, Bielska-Białej, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta) oraz niezmiennie od 2014 r. w internecie, a także przez aplikację mobilną. Fundacja Profeto prowadzi działalność charytatywną, pomagając osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie i pokrzywdzonym przemocą (m.in. w tym celu powstaje specjalistyczne centrum pomocy „Archipelag – wyspy wolne od przemocy”). W ramach działalności sekretariatu nowej ewangelizacji Profeto organizuje spotkania modlitewne, różnego rodzaju kursy ewangelizacyjne i rekolekcje. Prowadzi także działalność wydawniczą i promocyjną

Oceń treść:
Źródło:
;