Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Z Bogiem

Profeto wznawia spotkania z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”

serce w serce fot. profeto.pl

Profeto wznawia ewangelizacyjne spotkania z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”, ale wyłącznie w formie on-line. Msze św. z modlitwą o uzdrowienie z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach w ostatnie wtorki miesiąca będą transmitowane na antenie Radia Profeto i na kanale Profeto w serwisie YouTube.

 

Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Serce w Serce z Jezusem” odbędzie się we wtorek 26 stycznia o godz. 20.00 i poprowadzą je ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Karol Milewski SCJ. Po Mszy św. z homilią zaplanowana jest konferencja, a potem adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

– Ze względu na epidemię zapraszamy wyłącznie do duchowej łączności za pośrednictwem naszego radia i transmisji live na YouTube. Ale mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli modlić się wspólnie w kościele w Stadnikach – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, twórca Profeto i pomysłodawca spotkań z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”.

Do Profeto codziennie dociera wiele próśb o przywrócenie cyklu spotkań ewangelizacyjnych. – Szczególnie proszą o to Polacy mieszkający za granicą, którzy ze względu na obostrzenia często stracili dostęp do liturgii i sakramentów sprawowanych na żywo – mówi ks. Karol Milewski SCJ i dodaje, że w czasie wtorkowego nabożeństwa modlitwą zostaną ogarnięte wszystkie intencje, które różnymi kanałami napływają do Profeto.

Początek ewangelizacyjnych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie sięga Roku Wiary i rekolekcji „Credo” głoszonych w niewielkiej parafii Niskowa k. Nowego Sącza przez ks. Michała Olszewskiego SCJ. Eucharystia z kazaniem, a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie zaczęły gromadzić tłumy ludzi. Z czasem spotkania te otrzymały nazwę „Serce w Serce z Jezusem”, a ks. Olszewski wypracował formę, która pozwala na uczestnictwo w Eucharystii, wysłuchanie konferencji po Mszy św. oraz przeżycie nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Profeto to portal z codziennymi komentarzami do liturgii Słowa oraz ewangelizacyjne radio nadające tradycyjnie w Małopolsce (na 92.1 FM w Krakowie i 100.3 FM w Limanowej), w systemie DAB+ (m.in. z Tarnowa, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta) oraz niezmiennie od 2014 r. w internecie, a także przez aplikację mobilną. Fundacja Profeto prowadzi działalność charytatywną pomagając osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie i pokrzywdzonym przemocą (m.in. w tym celu powstaje specjalistyczne centrum pomocy „Archipelag – wyspy wolne od przemocy”). W ramach działalności sekretariatu nowej ewangelizacji Profeto organizuje spotkania modlitewne, różnego rodzaju kursy ewangelizacyjne i rekolekcje. Prowadzi także działalność wydawniczą i promocyjną.

Oceń treść:
;