Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Film

 fot. materiały prasowe

Umożliwia to krakowski Rafael Film. W tym tygodniu dzięki niemu gorąca premiera filmowa ubiegłego roku „Nieplanowane” ukazała się na DVD, a oprócz niej na rynek trafiła także książka „Nieplanowane. Bunt dla życia”, prezentująca kulisy filmu.

Dzieło „Nieplanowane” obejrzało w kinach prawie 400 tys. widzów. Film wywołał gorącą dyskusję światopoglądową i często był krytykowany za mocny wydźwięk antyaborcyjny.

Obraz przedstawia historię Abby Johnson, która przez kilka lat była dyrektorką kliniki aborcyjnej i wierzyła, że swoją działalnością pomaga kobietom. Główna bohaterka zmienia swoje poglądy w dniu, w którym z uwagi na brak personelu medycznego musi osobiście asystować przy aborcji.

- To, co najbardziej porusza to jej gwałtowna przemiana. Abby stała się gorliwą działaczką pro-life. Jest tym groźniejsza dla przeciwników, bo zna doskonale działalność branży aborcyjnej. Dlatego ta opowieść naprawdę dotyka, co było widać po widzach, którzy często nazywali film mianem „antyaborcyjnej szczepionki” lub „niemym krzykiem XXI wieku” - opisuje Andrzej Sobczyk z Rafael Film.

Film „Nieplanowane” na DVD można zamówić na stronie www.rafael.pl. Aby jeszcze bardziej wzmocnić jego przekaz krakowskie stowarzyszenie przygotowało specjalną książkę „Nieplanowane. Bunt dla życia”.

- Chcieliśmy, by widzowie oprócz przeżyć Abby Johnson, poznali też drugą historię. Kulisy samego powstawania, potem wprowadzania dzieła na ekrany kin, jak i reakcje widzów po jego obejrzeniu. To daje pełnię przekazu o wielkiej potrzebie obrony życia nienarodzonego, który niesie „Nieplanowane” - podkreśla Sobczyk.

W publikacji znalazły się więc opisy motywów i postaw głównych bohaterów filmu, jak i poruszające świadectwa widzów, których film wyrwał z wygodnej bierności czy też nieświadomości i zaangażował w działalność pro-life. Książka nie stroni też od drastycznych opisów.

„Pozostałości płodu są spłukiwane i starannie układane na szalce Petriego, aby się upewnić, że są wszystkie ‘części’. Jeżeli bowiem czegoś brakuje, oznacza to, że część płodu pozostała jeszcze w ciele pacjentki, gdzie może spowodować zakażenie, a nawet zgon. Na koniec dnia na blacie w laboratorium stoi trzydzieści lub czterdzieści szalek Petriego, a chirurg musi podpisać każdą z nich” - brzmi jeden z jej poruszających fragmentów.

Rafael Film dystrybuuje i promuje filmy, które pokazują wartości ewangeliczne. Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Rafael” tworzy także własne produkcje, jak na przykład „Bóg w Krakowie”, „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Największy Dar”. Wiele z tych filmów dostępnych jest na nowej platformie VOD o tematyce chrześcijańskiej KATOFLIX.pl. Na stronie tej do niedzieli 29 marca można także obejrzeć film „Nieplanowane” bez opłat.

Oceń treść:
Źródło:
;