Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Miłość

Przepis na miłość, czyli jak dojrzewać w swojej uczuciowości i budować trwałe relacje

plakat fot. Materiały prasowe

- Zdolność do prawdziwej miłości jest drogą do spełnienia, do szczęścia, ponieważ do tego zostaliśmy stworzeni. Jesteśmy bardzo zranionym pokoleniem w dziedzinie miłości i związków. Wierzę więc, że jest to inwestycja, którą każdy powinien poczynić w swoim życiu, starając się wzrastać w dojrzałości, aby kochać i być kochanym – mówi Maynara Lima z Katolickiej Wspólnoty Shalom, zapraszając na konferencję „Przepis na miłość. Jak patrzeć w jednym kierunku?”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 października.

 

Jak nawiązywać relacje, jak dojrzale wyrażać swoje uczucia czy wreszcie jak budować trwałe związki – to niektóre z tematów, wokół których będzie skupiać się organizowany przez Katolicką Wspólnotę Shalom konferencja „Przepis na miłość. Jak patrzeć w jednym kierunku?”. – Wybraliśmy ten temat po wysłuchaniu młodych ludzi, których spotkaliśmy na ulicach, w kościele i w naszych własnych grupach. Uważamy, że potrzebują nauczyć się, jak nawiązywać relacje, a także znaleźć ludzi, którzy to potrafią, którzy są dojrzali afektywnie i potrafią prawdziwie kochać w dojrzały sposób. Wiemy również, że wiele osób czuje się bezsilnymi, jeśli chodzi o znalezienie kogoś, z kim mogliby być w związku, ponieważ nie mogą znaleźć ludzi, którzy byliby gotowi zrobić to w poważny, dojrzały sposób i z myślą o małżeństwie – wyjaśnia Maynara Lima.

Początkowo wydarzenie dedykowane było głównie dla singli, którzy chcą dojrzeć w swojej uczuciowości i lepiej przygotować się do wejścia w relację, ale w trakcie przygotowań organizatorzy zrozumieli, że z treściami identyfikować będą się również ci, którzy już tworzą związki i chcą się nich wzrastać. – Zajmiemy się kwestią ludzkiej i afektywnej dojrzałości jako niezbędnego warunku miłości. Zagłębimy się w różnice między mężczyznami i kobietami. Usłyszymy świadectwo pary, która podzieli się łaskami pokonania tej drogi w świetle tego, co zostanie omówione. Zagłębimy się nieco w bogactwo teologii ciała, a także poznamy biblijny przepis na relację między mężczyzną a kobietą – mówi Brazylijka, która od 10 lat jest misjonarką Katolickiej Wspólnoty Shalom.

W programie konferencji znajdą się prelekcje, warsztaty czy wykłady m.in. dr Magdaleny Siemion, ks. dr. Krzysztofa Porosły czy ks. Jacka Bernacika. Nie zabraknie też okazji do modlitwy podczas Mszy św., której przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, bp Robert Chrząszcz oraz adoracji o dobrą żonę i dobrego męża. Chętnych do wzięcia udziału – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy.

Organizatorzy podkreślają, że temat jest niezwykle aktualny i dotyczy każdego z nas. – To jest temat, który dotyka całego naszego życia, sposobu, w jaki odnoszę się do siebie, do Boga i do innych. Zdolność do prawdziwej miłości jest drogą do spełnienia, do szczęścia, ponieważ do tego zostaliśmy stworzeni. Jesteśmy bardzo zranionym pokoleniem w dziedzinie miłości i związków. Wierzę więc, że jest to inwestycja, którą każdy powinien poczynić w swoim życiu, starając się wzrastać w dojrzałości, aby kochać i być kochanym – mówi Maynara Lima.

Kurs „Przepis na miłość. Jak patrzeć w jednym kierunku” odbędzie się w sobotę, 7 października w budynku Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5 w Krakowie. Rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 18.30.

Źródło:
;