Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Wydarzenia: Światowy Dzień Meteorologii

Dialog

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia Wspólnocie Żydowskiej z okazji Nowego Roku

judaizm fot. Episkopat.pl

Niech Bóg Wszechmogący błogosławi Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku – napisał Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha z okazji Nowego Roku.

 

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że epidemia koronawirusa stała się sprawdzianem relacji międzyludzkich. „Dla wszystkich jest to trudny czas, dlatego jako osoby wierzące tym bardziej powinniśmy nieść ludziom nadzieję, podnosić na duchu i okazywać miłość bliźniego nie tylko słowem, ale czynem i prawdą” – napisał.

Przypomniał również, że św. Jan Paweł II, którego stulecie urodzin w tym roku obchodzimy, „wielokrotnie dawał przykład tego, jak ważne jest braterstwo między nami, jako osobami wierzącymi w jednego Boga”.

 

Publikujemy pełną treść życzeń:

Warszawa, dnia 17 września 2020 roku

Szanowny Panie Rabinie,

Z okazji Nowego Roku Żydowskiego, życzę Panu Rabinowi,  Wspólnocie Żydowskiej w Polsce oraz Żydom Polskim na świecie, aby kolejny rok był pełen nadziei na lepsze jutro i stał się okazją do budowania bliskich więzi rodzinnych i społecznych, które są tak ważne, co wyraźnie pokazuje czas pandemii.

Epidemia koronawirusa stała się ważnym sprawdzianem relacji międzyludzkich i egzaminem w wielu aspektach życia społecznego. Dla wszystkich jest to trudny czas, dlatego jako osoby wierzące tym bardziej powinniśmy nieść ludziom nadzieję, podnosić na duchu i okazywać miłość bliźniego nie tylko słowem, ale czynem i prawdą.

Święty Jan Paweł II, którego stulecie urodzin w tym roku obchodzimy, wielokrotnie dawał przykład tego, jak ważne jest braterstwo między nami, jako osobami wierzącymi w jednego Boga.

W tym duchu życzę, aby Bóg Wszechmogący błogosławił Wspólnocie Żydowskiej w Polsce i Żydom Polskim na całym świecie. Niech Bóg obdarza Was pokojem, zdrowiem i swą łaską każdego dnia w nowym 5781 roku.

Dobrego Nowego Roku – Shana Towa!

+ Stanisław Gądecki

Oceń treść:
Źródło:
;