Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Dialog

Przewodniczący Episkopatu złożył życzenia wspólnocie żydowskiej z okazji Świąt Paschy

 fot. Fotolia.com

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski życzę wspólnocie Żydów w Polsce, aby tegoroczna Pascha była świętem nadziei i pokoju. Byście doświadczali każdego dnia bliskości i opieki Pana Boga, który prowadzi i otacza opieką swój lud – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w życzeniach skierowanych do wspólnoty żydowskiej z okazji Świąt Paschy.

 

Publikujemy pełną treść życzeń:

 

Szanowny Naczelny Rabinie Polski
wraz ze Wspólnotą Żydów w Polsce

Pascha jest pamiątką przejścia Izraelitów z Egiptu do Ziemi Obiecanej i oznacza przejście z niewoli do wolności, ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze zwątpienia do wiary.

W tym roku Żydzi rozpoczynają Paschę w bardzo wymownym dniu – 19 kwietnia, czyli w 76. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. W obliczu tej niewyobrażalnej tragedii narodu żydowskiego, tym bardziej pragnę przypomnieć słowa, które są modlitwą: Am Israel hai – Naród Izraela żyje!

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski życzę wspólnocie Żydów w Polsce, aby tegoroczna Pascha była świętem nadziei i pokoju. Byście doświadczali każdego dnia bliskości i opieki Pana Boga, który prowadzi i otacza opieką swój lud.

Hag Pesah Sameah – Radosnych Świąt Paschalnych.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Oceń treść:
Źródło:
;