Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Polska

Przewodniczący KEP: Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie troskliwą opieką życia nienarodzonych dzieci oraz ich matek

arcybiskup tadeusz wojda fot. Biuro Prasowe KEP

Usilnie proszę wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie troskliwą opieką życia nienarodzonych dzieci oraz ich matek, o sprzeciw wobec kultury wykluczenia, która odbiera najbardziej bezbronnym i słabym osobom podstawowe prawo – prawo do życia – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Stanowisku ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej.

 

Przewodniczący KEP przypomniał, że Polska Konstytucja zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia (art. 38), a także chroni macierzyństwo, rodzicielstwo i rodzinę (art. 18).

Abp Wojda zwrócił uwagę, że nienarodzone dzieci są najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich ludzi. „Aborcja niesie zagrożenie również dla kobiet i ich najbliższych, a także dla całego społeczeństwa. Powoduje poważne zagrożenia zdrowia kobiet, co prowadzi do wielkiego, długotrwałego cierpienia matek zarówno w aspekcie fizycznym, psychicznym, jak i duchowym” – podkreślił. „Proaborcyjna propaganda fałszywie głosi, że jest to ich wolny wybór i prawo” – dodał.

Przewodniczący Episkopatu przyznał, iż niezwykle ważne jest, aby „kobieta w trudnej sytuacji życiowej zawsze mogła liczyć na wszechstronną pomoc, co od lat czyni zarówno Kościół, jak i organizacje pozarządowe oraz instytucje państwowe”.

„Usilnie proszę wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie troskliwą opieką życia nienarodzonych dzieci oraz ich matek, o sprzeciw wobec kultury wykluczenia, która odbiera najbardziej bezbronnym i słabym osobom podstawowe prawo – prawo do życia” – zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Źródło:
;