Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Ciekawostki

„Przybieżeli do Betlejem” w nowej aranżacji od zespołu NaNowo

zespół nanowo fot. YouTube.com

„Punktem wyjściowym był piękny i radosny tekst. To nim się inspirując w głowach i sercach zagrała nam nowa melodia” - mówi Marcin Obst, lider zespołu NaNowo, który przygotował nową aranżację tradycyjnej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

 

W kolędzie „Przybieżeli do Betlejem” NaNowo zachowano częściowo tradycyjną melodię zwrotki i refrenu, wzbogacając ją o żywy aranż sekcji instrumentalnej. W drugiej części kolęda ewoluuje i zmienia się i tonacja, i melodia. „Punktem wyjściowym był piękny i radosny tekst. To nim się inspirując w głowach i sercach zagrała nam nowa melodia” - mówi Marcin Obst i dodaje, że poza inspiracją tekstem, dla artystów z NaNowo ważna była chęć nawiązania do tradycji. „W swoich aranżacjach chcemy z tekstu wydobyć emocje, które przekazuje” - podkreśla lider zespołu.

„Kolędy zazwyczaj kojarzą nam się z kościelnymi organami bądź chórami klasycznymi. My jednak chcemy pokazać kolędy w radosnych aranżacjach, sugerując się tekstem. Są pełne radości, nie sposób być przy nich smutnym. Poza tym to przecież Święta niesamowitej radości – na ziemię przyszedł nasz KRÓL!” - mówi Joanna Chłopecka z NaNowo.

„Ludzie lubią być czymś zaciekawieni, dlatego zestawiamy tradycyjną melodię z nową, która nieco odbiega od oryginału, ale jednocześnie sprawia, że słuchacz aż chce poderwać się i krzyczeć na całe gardło – chwała na wysokości!” - dodaje Chłopecka.

„Przybieżeli do Betlejem” w aranżacji NaNowo ma swoją premierę 23 i 24 grudnia w wielu stacjach radiowych. Kolędę można też odsłuchać w serwisie YouTube.

NaNowo to trzynaście indywidualności oraz czterech zawodowych muzyków. Liderem zespołu jest Marcin Obst – autor tekstów i muzyki, od samego początku związany z muzyką chóralną, gospelową. Dyrygent zespołów Metanoia p.JP2 i NaNowo. Chórmistrz w show telewizyjnym „Bitwa na Głosy” – odpowiedzialny za aranżację i przygotowanie chórów Moniki Kuszyńskiej i Roberta Gawlińskiego. Współpracował m.in. z TGD, Adamem Sztabą, Marylą Rodowicz, Kubą Badachem, Mietkiem Szcześniakiem, Anną Marią Jopek, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Kasią Klich, DeMono, Natią Niemen, Mate.O, etc.

Oceń treść:
;