Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Książka

Przyznano Feniksy podczas XXVII Targów Wydawców Katolickich

 fot. Fotolia.com

Podczas XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się od 29 września do 2 października w Warszawie, przyznano tegoroczne Feniksy. Nagrodę Główną Złotego FENIKSA 2022 otrzymał biblista ks. prof. Roman Bartnicki.

 

Ks. prof. Roman Bartnicki został nagrodzony Złotym Feniksem za imponujący dorobek naukowy w zakresie nauk teologicznych i biblistyki oraz za trwały wkład w życie Kościoła i rozwój polskiej nauki i życia akademickiego, w tym realizację dzieła przekształcenia Akademii Teologii Katolickiej w Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Kapituła Nagrody przyznała również Feniksy specjalne. Jednym z laureatów został bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej, za m.in. niezachwianą postawę w działaniach podejmowanych na rzecz obrony wartości cywilizacji chrześcijańskiej, Kościoła i Ojczyzny.

Feniksa Specjalnego „medialnego” otrzymał natomiast abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, w uznaniu dziesięcioletniego okresu przewodniczenia Radzie Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu, które było czasem dzielenia się Prawdą Ewangelii, troski o wizerunek Kościoła i ewangelizację, przekazywania nadziei oraz obrony wartości religijnych i patriotycznych.

Przyznano także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. Uroczysta gala wręczenia Nagród odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Źródło:
;