Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Z Bogiem

Radio Profeto uruchomiło zbiórkę na nadajnik na nową częstotliwość FM

nowa fala fot. profeto.pl

Drugi nadajnik Radia Profeto pozwoli rozszerzyć naziemne nadawanie ewangelizacyjnej rozgłośni praktycznie na terenie całej Małopolski.

 

24 września 2020 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji dla Radia Profeto na nadawanie na częstotliwości 100.3 Mhz ze stacji w Limanowej. Aby ewangelizacyjne radio było słyszalne naziemnie prawie w całej Małopolsce Fundacja Profeto musi przygotować odpowiednią infrastrukturę techniczną.

– Budowa nadajnika już ruszyła i pierwsze dźwięki Radia Profeto na częstotliwości 100.3FM powinny być słyszane już w listopadzie – informuje ks. Michał Olszewski SCJ. – Aby dokończyć to dzieło, potrzebujemy Waszego wsparcia. Pomóżcie zebrać nam środki na nadajnik. Wrzućcie na nową falę – apeluje twórca radia i prezes Fundacji Profeto.pl.

Ewangelizacyjne Radio Profeto od marca 2017 r. nadaje na 92.1 FM w Krakowie i okolicznych gminach. Po rozszerzeniu koncesji na częstotliwość 100.3 FM w Limanowej, sercańska rozgłośnia będzie słyszalna naziemnie także w gminach: Iwkowa, Jodłownik, Laskowa, Limanowa, Lipnica Murowana, Łapanów, Łososina Dolna, Nowy Wiśnicz, Słopnice, Tymbark, Trzciana, Żegocina, czyli swoim zasięgiem obejmie prawie całą Małopolskę.

– Dobra Nowina niesie się falami Radia Profeto na różne sposoby – przez internet, analogowo i cyfrowo. Od sześciu już lat docieramy w najodleglejsze krańce Polski, ale i całego świata. Robimy to dla Was, ale i dzięki Wam – podkreśla ks. Michał Olszewski SCJ inicjując zbiórkę „Nowa fala”.

Nadajnik, na który prowadzona jest zbiórka będzie usytuowany na Miejskiej Górze w Limanowej. Aby wesprzeć ewangelizacyjną rozgłośnię można dokonać przelewu na konto w Banku BNP Paribas nr 16 1600 1013 1849 4439 8000 0001 (Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, Kąty Stare 11, 28-130 Stopnica).

W ostatnich dwóch latach program Radia Profeto testowo nadawany jest także w systemie DAB+ z Tarnowa, Sądecczyzny, Bielska Białej, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta. Rozgłośnia otrzymała koncesję na cyfrowe nadawanie również w Poznaniu, Tarnowie, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie i Toruniu. Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify, Apple Podcast czy Google Podcast.

Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na Rzecz Nowej Ewangelizacji uruchomiła internetowe Radio Profeto w czerwcu 2014 r. Rozgłośnia szybko wypełniła niszę i znalazła pozytywny odbiór u słuchaczy szukających radia bez newsów i polityki, grającego tylko chrześcijańską muzykę, z audycjami autorskimi i transmisjami live z wydarzeń ewangelizacyjnych. Radio Profeto posiada swoje studia w Stadnikach pod Krakowem oraz w Warszawie. Dysponuje też profesjonalnym wozem transmisyjnym z w pełni wyposażonym studiem oraz łączem satelitarnym.

Oceń treść:
;