Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Pokoju

Małopolska

 fot. PL

11 maja 2022 roku odbył się zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie kolejny już Rajd na Groń św. Jana Pawła II. W wędrówce śladami św. Patrona na szczyt Leskowca uczestniczyło 620 uczniów wraz z opiekunami z 19 szkół województwa małopolskiego.

Mszę św. w Sanktuarium Ludzi Gór na Groniu sprawowało 4 kapłanów, a uroczystą oprawę liturgiczną zapewniły śpiewające dziewczęta z Krakowa wraz z grającą siostrą Augustianą.

Po uroczystej Mszy św. wszyscy uczestnicy biesiadowali przy smacznym poczęstunku, o który zadbała kuchnia w Schronisku na Leskowcu.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Jakubowskiej – gospodarzowi miejsca - za gościnę liturgiczną, natomiast wszystkim uczestnikom za radosny i pełen wrażeń udział w tej turystycznej imprezie.

W ten wyjątkowo słoneczny dzień mieliśmy wszyscy okazję wędrować śladami świętego Jana Pawła II, podziwiać widoki,  a przede wszystkim spotkać się i wspólnie  zachwycić nad pięknem przyrody.

Do zobaczenia za rok!

Fotorelację z rajdu można obejrzeć na stronie IDMJP2: https://www.idmjp2.pl/index.php/pl/2478-rajd-na-gron-jana-pawla-ii-2022-fotorelacja

Źródło:
;