Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Solidarność

 fot. o. John Bosco

422 ugandyjskich dzieci każdego dnia wyczekuje godziny 13.00. O tej porze mogą zjeść kaszę, którą pośpiesznie wyjmują małymi rączkami z kubeczków. 50 złotych miesięcznie – taka kwota wystarczy, by opłacić naukę i dwa posiłki dziennie dla dzieci z Przedszkola Św. Daniela Comboniego w Matany. Młodzi z ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów szukają darczyńców, którzy ocalą placówkę.

 

Projekt „Przedszkole w Matany” rozpoczął się na początku ubiegłego roku. Przez 12 miesięcy 70 polskich rodzin dokonując przelewu środków na konto, ofiarowało dzieciom coś cenniejszego niż pieniądze – uśmiech, nadzieję i nowe szanse. Potwierdza to Michał Kędzior – koordynator projektu, który w styczniu odwiedził przedszkole w Matany. - Na spotkaniu z rodzicami oraz nauczycielami dzieci przygotowały występ. Było to bardzo wzruszające, gdyż śpiewały o tym, że bardzo dziękują za naszą pamięć i wsparcie. Radość, uśmiech i wdzięczność na twarzach ugandyjskich przedszkolaków – bezcenne – wspomina Michał Kędzior, który kilka dni temu wrócił z Ugandy.

Przedszkole Świętego Daniela Comboniego w Matany umożliwia dzieciom w wieku od 3 do 6 lat naukę przez 5 dni w tygodniu oraz gwarantuje dwa posiłki dziennie. Placówka utrzymuje się głównie z wpłat od darczyńców oraz symbolicznego wkładu rodziców, którzy posyłają swoje dzieci do przedszkola. Misjonarze Kombonianie – ojcowie oraz świeccy szukają rodzin, firm, osób indywidualnych, którzy zechcieliby wesprzeć maluchy w 2015 roku.

Z przeprowadzonych obliczeń wynika, że potrzebne jest 600 euro miesięcznie, czyli
ok. 2600 zł aby opłacić posiłki dla 422 dzieci. By uchronić je od głodu wystarczy by każdy darczyńca wpłacał przez okres jednego roku 50 złotych miesięcznie.

Jeżeli chcesz wesprzeć przedszkole i pomóc małym Afrykańczykom z Matany, przyłącz się do projektu! To bardzo proste, wystarczy:

1. Wypełnić  DEKLARACJĘ WSPARCIA FINANSOWEGO dla projektu „Przedszkole w Matany” - podpisać i wysłać na adres Misjonarzy Kombonianów - ul. Skośna 4, 30-383 Kraków, skr. poczt. 21. Deklaracja do pobrania:

http://przeklej.org/file/jQF2JN/Deklaracja.dla.Projektu.-.Przedszkole.w.Matany2015.r..doc

2.  Dokonać WPŁATY NA KONTO Misjonarzy Kombonianów z dopiskiem "Przedszkole w Matany" (więcej informacji w deklaracji).

3. Na wszystkie pytania odpowiada Michał Kędzior – koordynator projektu „Przedszkole w Matany”  - e-mail: michal.kedzior@poczta.onet.pl, tel. 606 557 962

W 2014 roku zgłosiło się 70 darczyńców, dzięki ich wpłatom na potrzeby przedszkola przekazano 60 tysięcy złotych. Pieniądze wydawane są przede wszystkim na żywność dla przedszkolaków – zakup podstawowych produktów takich jak owsianka, poszo i fasola.

;