Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

Wydarzenia: Światowy Dzień Mieszkalnictwa

Solidarność

Ratujmy chrześcijan z Betlejem

różańce fot. PKwP

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do zakupu produktów wykonanych przez chrześcijan z Ziemi Świętej. W ten sposób można dać im pracę i środki na utrzymanie.

 

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) od 2006 r. prowadzi kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej”. Inicjatywa zrzesza ludzi zatroskanych o wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie. Skutki konfliktu pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej z nich traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia.

Kampania „S.O.S. dla Ziemi Świętej” polega na sprzedaży produktów wykonanych z drzewa oliwnego, tym samym dając możliwość pracy dla chrześcijan. – W czasie pandemii ten projekt jest jeszcze bardziej potrzebny, ponieważ w Betlejem i Jerozolimie 80 procent chrześcijan utrzymuje się z turystyki, głównie sprzedając dewocjonalia. Jeżeli przez pandemię nie ma pielgrzymek, to chrześcijanie zostają bez środków do życia – informuje PKWP; organizacja zapewnia pomoc ponad 60 chrześcijańskim rodzinom w Betlejem i Jerozolimie.

W ramach kampanii „S.O.S. dla Ziemi Świętej” można zakupić różne produkty wysokiej jakości wykonane przez chrześcijan z Betlejem z drzewa oliwnego, masy perłowej, hematytu i z prawdziwą ziemią z Ziemi Świętej – różańce, krzyże, szopki, ozdoby bożonarodzeniowe, świeczniki, figurki świętych. Można je nabyć m.in. w Polach Dialogu, krakowskim oddziale PKWP przy ul. Stradomskiej 6 a także w Warszawie i Poznaniu lub poprzez stronę internetową: pkwp.org/sklep.

Oceń treść:
;