Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Z Bogiem

Rekolekcje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

niemowlę fot. pexels.com

Od 4 do 6 marca w sercańskim Domus Mater w Krakowie odbędą się ogólnopolskie rekolekcje dla osób podejmujących i szerzących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Organizator i prowadzący rekolekcje Wojciech Jaroń przypomina, że historia modlitwy za dzieci poczęte ma już ponad sto lat. W 1917 r., zaraz po objawieniach Matki Bożej w Fatimie, w katedrze w Londynie zostały znalezione notatki żołnierza Błękitnej Armii. Zanotował, że grzechy aborcji ranią bardzo serce Maryi, że Matka Boża bardzo by chciała, żeby ten grzech zniknął i prosi o modlitwę w tej intencji. W tych zapiskach była modlitwa, która w ramach duchowej adopcji odmawiana jest do dziś.

W czasie rekolekcji w Krakowie będą podejmowane tematy dotyczące godności i obrony każdego ludzkiego życia. – Ale to przede wszystkim czas osobistego nawrócenia, osobistego spotkania z Bogiem, po to, by podejmowany wysiłek modlitwy i inne wyrzeczenia w intencji zagrożonego dziecka były jak najbardziej szczere, by uczestnik tych rekolekcji był jak najlepszym narzędziem w ręku Boga – mówi ks. dr Włodzimierz Płatek SCJ, który poprowadzi rekolekcyjne konferencje.

Na duchową adopcję dziecka poczętego składa się krótka modlitwa pochodząca z 1917 r. połączona z dziesiątką różańca. Trwa 9 miesięcy, czyli jest to de facto towarzyszenie dziecku zagrożonemu aborcją od poczęcia do narodzin. – To jest wyzwania. Ten czas wymaga duchowej dyscypliny. Każda forma modlitwy wstawienniczej niesie ze sobą jakiś rodzaj wyrzeczenia, ale najistotniejsze jest to, że ona ma uświęcić i przemienić samego modlącego się – zwraca uwagę ks. Płatek. 

Hasłem rekolekcji będą słowa: „Jesteśmy Rodziną Serc”. – Stanowimy jedną rodzinę z Panem Jezusem, dlatego podczas sobotniej adoracji postaramy się zjednoczyć w Jego Sercu zawierzając mu siebie i nasze rodziny. Do tej Rodziny Serc dołączymy też dzieci, które duchowo adoptujemy, zawierzając je Sercu Jezusowemu podczas nabożeństwa połączonego z niedzielną Mszą św. – zapowiadają organizatorzy.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.rodzinatak.pl.

;