Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Pod oknem

Rekolekcje wielkopostne 2015

Rekolekcje wielkopostne w Krakowie:

 

Dominikanie zapraszają na rekolekcje „ostatniej szansy”. Nauki pt. „Dni nasze zamień na dawne” w dniach 30 marca - 1 kwietnia w Krakowie wygłoszą Tomasz Grabowski OP i ks. Krzysztof Porosło. Każdego dnia rekolekcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w mszy świętej o godz. 19:30, po której rekolekcjoniści wygłoszą katechezę. Tytuł rekolekcji został zaczerpnięty z Księgi Lamentacji. Katechezy będą osnute wokół słów Księgi. By zbliżyć się do jej treści i nie ograniczać się wyłącznie do słownego komentarza, każdego dnia program przewiduje wysłuchanie „komentarza muzycznego” – medytacji w oparciu o fragmenty Lamentacji w kompozycji Orlando di Lasso, wykonanych przez zespół Collegium Palestrinæ. Bazylika Świętej Trójcy, ul. Stolarska 12. Transmisja na żywo z rekolekcji na stronie internetowej www.liturgia.dominikanie.pl, ale także na smartfonach i tabletach poprzez serwis YouTube.

29 marca, w Niedzielę Palmową, ksiądz Jacek Stryczek wygłosi wyjątkowe "Rekolekcje dla Urzędników" - początek o 20:00 w kościele św. Józefa na Rynku Podgórskim w Krakowie. Rekolekcje potrwają do 1 kwietnia według poniższego planu:

29 marca 20:00 - Msza Święta
30 marca 20:00 - Konferencja
31 marca 20:00 - Konferencja
1 kwietnia 20:00 - Msza Święta

"Pomysł powstał nie tak dawno temu, bo od jakieś czasu zastanwiałem się już nad rolą osób, które pracują w Urzędach i właściwie odkryłem w tym coś niesłychanie ważnego, bo Urzędy kryja często ogromny potencjał, wiele możliwości do tego, żeby ten świat zmienić i żeby świat się stał lepszy" mówi ksiądz Jacek w zaproszeniu skierowanym do krakowskich urzędników.

 

Rekolekcje dla pedagogów i wszystkich, którym zależy na wychowywaniu "Na drogach naszej wiary i niewiary z papieżem Franciszkiem..." w Bazylice św. Floriana w dniach 30 marca - 1 kwietnia o godz. 18.30 wygłosi ks. Adam Boniecki.

Szkoła Nowej Ewangelizacji "Sursum corda" zaprasza na rekolekcje wielkopostne w kościele św. Krzyża

Program:
-poniedziałek i wtorek (30-31.03) - 19:30: Adoracja + konferencja
-środa (01.04) - 19:30: Adoracja + konferencja + Eucharystia
.

Źródło:
;