Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Wydarzenia: Dzień Pocałunku

Aktywnie

 fot. Łukasz Kaczyński

Już za kilka dni rozpoczyna się cykl niezwykłych rekolekcji łączących w sobie modlitwę i zimowe sporty - jazdę na nartach i snowboardzie. Kolejna edycja franciszkańskich RekoSKI, na które przyjeżdżają osoby z całej Polski, będzie przebiegać pod hasłem „Eucharystyczna bliskość Boga”.

Jak podkreśla pomysłodawca wydarzenia, o. Łukasz Buksa OFM, ma ono łączyć troskę o ducha z dbaniem o ciało. - Sprawność fizyczną będziemy ćwiczyć na stoku, natomiast spotkaniami w grupach będziemy nawiązywać do trwającego roku duszpasterskiego o Eucharystii - wyjaśnia.

- Chcemy wskazać na bogactwo jej symboliki i uczyć właściwego przeżywania Bożej obecności podczas Mszy Św. - kontynuuje, dodając, że istotne jest trwanie na Eucharystii bez rutyny i traktowanie jej jako autentycznego spotkania z żywym Bogiem.

Podczas RekoSKI ćwiczenia fizyczne na stoku łączą się z Eucharystią, rozważaniem Słowa Bożego, konferencjami oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Dzień zaczyna się Mszą św. z kazaniem, które wprowadza w tematykę dnia. - Po śniadaniu przez około 4 godziny szusujemy na stoku. Dzień kończy blok modlitewnego czuwania, w tym praca w grupach oraz nauka śpiewu - opisuje franciszkanin.

Co ważne każdy, kto ma chęć połączyć zgłębianie wiary ze śnieżnym szaleństwem, nie musi wcale być zaznajomiony z jazdą na snowboardzie czy nartach. - Dysponujemy profesjonalną kadrą, która tych umiejętności będzie zarówno uczyć, jak i pomagać je szlifować - zapewnia o. Buksa, którego widok w habicie na desce snowboardowej budzi zawsze wielkie emocji wśród innych zjeżdżających.

W ramach tegorocznych RekoSKI w ośrodku „Totus Tuus” w Zembrzycach organizowane są 4 turnusy: 12-16 stycznia, 26-31 stycznia, 9-13 lutego oraz 16-20 lutego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.braciamniejsi.pl/mlodziez.

W ubiegłym roku w tej wyjątkowej formie ferii zimowych pod patronem franciszkanów wzięło udział blisko 300 osób z całej Polski. Ich pomysłodawca - o. Łukasz Buksa OFM - to rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista i instruktor snowboardu. Prowadzi też autorski cykl muzyczno-słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. „Obudź się! Możesz więcej!”. Jest autorem m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”.

Oceń treść:
Źródło:
;