Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Wydarzenia: Dzień Czerwonego Kapturka

Pod oknem

Rektor Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie: oddajemy cały świat w opiekę św. Jana Pawła II, który sam doświadczył cierpienia z powodu epidemii

ksiądz rektor wojciech zyzak fot. Archidiecezja Krakowska

W dniu 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II - patrona Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie rektor uczelni oddał całą jej społeczność w opiekę świętego papieża. W komunikacie ks. prof. Wojciech Zyzak zauważył, że św. Jana Pawła II sam doświadczył cierpienia z powodu epidemii, gdyż jego brat zmarł, zaraziwszy się chorobą od swojej pacjentki.

 

- W 15. rocznicę śmierci Patrona Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie światowej pandemii, oddajemy całą społeczność naszej Uczelni, cały świat w opiekę św. Jana Pawła II, który sam doświadczył cierpienia z powodu epidemii, na którą zmarł Jego bohaterski starszy brat, oddany pacjentom lekarz – Edmund Wojtyła, zarażając się szkarlatyną podczas ratowania życia chorej pacjentki – napisał w wydanym 2 kwietnia komunikacie ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII.

Karol Wojtyła – Jan Paweł II był 264. następcą św. Piotra. Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie o godz. 21.37 w wieku 84 lat. Jego pontyfikat trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa.

Decyzją Jana Pawła II, wyrażoną w motu proprio „Beata Hedvigis” z 8 grudnia 1981 roku, ustanowiona została Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie, przekształcona 19 czerwca 2009 roku w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Oceń treść:
Źródło:
;