Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Wspomnienia

Relikwie Błogosławionego w niedzielę w Łagiewnikach

 fot. Tadeusz Warczak

Po zakończeniu transmisji uroczystości beatyfikacyjnych w Watykanie na ołtarz polowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostaną wniesione w uroczystej procesji relikwie bł. Jana Pawła II. Dla wiernych z całego świata, którzy będą się modlić w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, będzie to pierwsza okazja publicznego uczczenia relikwii Błogosławionego Jana Pawła II.

 

Relikwie – ampułka z krwią Jana Pawła II – zostały umieszczone w relikwiarzu w kształcie monstrancji, przekazanym kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ks. bp Janowi Zającowi przez kard. Stanisława Dziwisza. Nie wiadomo jeszcze, czy relikwiarz zostanie w Łagiewnikach. „Jeśli ks. Kardynał zażyczy sobie, żeby go oddać, będę bronił” – zapewnił bp Jan Zając.

W Archidiecezji Krakowskiej przygotowano kilka relikwiarzy Błogosławionego Jana Pawła II. Jeden z nich trafi do kościoła pod wezwaniem Jana Pawła II w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Inne będą peregrynowały po Archidiecezji wraz z obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

;