Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra

Wydarzenia: Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

Świat

Reprezentacja Watykanu na ceremonii otwarcia Igrzysk w Korei

logo igrzysk w korei fot. wikipedia.org

Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie zaprosił delegację Stolicy Apostolskiej pod przewodnictwem podsekretarza Papieskiej Rady ds. Kultury, ks. prał. Melchora Sancheza de Toca, do uczestnictwa w inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej, które rozpoczną się 9 lutego w Pjongczangu. Watykańska delegacja po raz pierwszy weźmie również udział, w charakterze obserwatora, w zebraniu członków komitetu olimpijskiego od 5 do 7 lutego.

 

W geście przyjaźni przedstawiciel Stolicy Apostolskiej wręczy przewodniczącemu MKOl-u i zawodnikom koreańskim koszulki reprezentacji watykańskiej w lekkiej atletyce „Athletica Vaticana”. Drużyna składająca się z pracowników Watykanu, nazywana „maratończykami Papieża”, ma na celu promowanie solidarności i przyjaźni. Zadebiutowała we wrześniu ubiegłego roku w pierwszym półmaratonie międzyreligijnym.

Mimo braku możliwości uczestnictwa watykańskiej drużyny w samych Igrzyskach, Stolica Apostolska utrzymuje przyjacielskie stosunki z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, kontynuując realizację projektów sportowych, m.in. związanych z organizacją zapowiedzianych na październik Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

Oceń treść:
Źródło:
;