Imieniny: Alicji, Alojzego

Wydarzenia: Święto Muzyki

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Solidarność

przekazanie respiratora fot. Caritas

W poniedziałek krakowska Caritas przekazała respirator transportowy dla Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Zakupiony przez Caritas Polska respirator odebrał z rąk dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej, ks. Andrzeja Kamińskiego, Zastępca Komendanta Szpitala płk lek. Piotr Sokół.

 

Przekazany sprzęt to jeden ze stu respiratorów kupionych przez Caritas Polska dla szpitali w ramach akcji „Wdzięczni Medykom” dzięki środkom pozyskanym od sponsorów. Fundatorem respiratora jest Carrefour.

Gdy Wojskowy Szpital Kliniczny zaczął leczyć pacjentów z koronawirusem, ponad czterokrotnie wzrosło zużycie tlenu medycznego. W tej chwili w Szpitalu są 103 łóżka dla pacjentów, w tym 16 stanowisk z respiratorami i kardiomonitorami dla pacjentów w stanie ciężkim. Nowy respirator trafi na SOR.

Na początku pandemii, 3 kwietnia 2020, krakowska Caritas przekazała 100 000 zł na zakup respiratora Szpitalowi im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID – 19, a 28 kwietnia przekazała 40 000 zł na zakup respiratora transportowego Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Dietla 4 w Krakowie.

Wpłaty na zakup respiratorów dla krakowskich szpitali były odpowiedzą na apel Caritas, ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Apel spotkał się z bardzo dużym odzewem ofiarodawców, który umożliwił pomoc szpitalom.

Nadal można wspierać małopolskie placówki służby zdrowia za pośrednictwem krakowskiej Caritas, przekazując środki na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu medycznego: Konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Stop epidemii lub online przez stronę internetową www.krakowcaritas.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;