Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Świat

Rosyjskie media o audiencji Putina u Papieża

 fot. MARIAJONER / wikipedia.org

Rosyjskie media krótko komentują środowe spotkanie Władimira Putina z Ojcem Świętym. Koncentrują się na sprawach drugorzędnych, jak korki na ulicach Rzymu czy prezenty. Wspominają też jednak o oświadczeniach dotyczących Ukrainy.

 

Ponad godzinne spóźnienie Władimira Putina próbuje usprawiedliwiać się korkami, które uniemożliwiły prezydentowi punktualne przybycie na umówione spotkanie z Ojcem Świętym. Na swoje pierwsze spotkanie z Franciszkiem Putin również przybył ze spóźnieniem, ale było ono wtedy mniejsze. W komentarzach podkreśla się apel Papieża o pełne zastosowanie w praktyce porozumień z Mińska oraz konieczność przerwania wojny między chrześcijańskimi narodami.

Informacje dotyczą również prezentów, jakimi obdarowali się wzajemnie prezydent Rosji i Papież. Franciszek otrzymał ikonę Chrystusa Zbawiciela oraz kilka tomów Encyklopedii Prawosławnej, a Władimir Putin medal Anioła Pokoju, który co niektórzy komentują jako symbol papieskiego wezwania do opowiedzenia się  po stronie tych, którzy pragną i dążą do zaprowadzenia w świecie autentycznego ładu pokojowego.

Źródło:
;