Imieniny: Wladyslawa, Franciszka, Teodozji

Wydarzenia: Dzień Książki Dla Dzieci

Polska

Rozpoczęło się 394. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

spotkanie plenarne episkopatu fot. Biuro Prasowe KEP

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczęło się 394. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Głównym tematem dwudniowego zebrania biskupów jest etap kontynentalny Synodu o synodalności. Pierwszy dzień obrad zakończy Msza św. z okazji 10-lecia pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.

 

Przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego odbył się briefing prasowy Rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ, z udziałem Nuncjusza Apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio i wiceprezesa Poczty Polskiej Wiesława Włodka. Briefing połączony był z prezentacją emisji znaczka Poczty Polskiej z okazji 10. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka.

Pierwszy dzień obrad zakończy Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, w 10. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Uroczystej Eucharystii, o godz. 18.00, z udziałem Episkopatu Polski, przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosi metropolita białostocki abp Józef Guzdek.

Zebranie Plenarne potrwa do wtorku 14 marca. Po jego zakończeniu, o godz. 14.30, zaplanowano konferencję prasową dla mediów.

Źródło:
;