Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Świat

Rozpoczęło się spotkanie modlitwy o pokój w Asyżu

bazylika świętego franciszka w asyżu fot. Gunnar Bach Pedersen/ Wikimedia.org Bazylika św. Franciszka w Asyżu

W Asyżu zainaugurowano trzydniowe spotkanie modlitewne w intencji pokoju. Przed południem ordynariusz tego miasta abp Domenico Sorrentino przewodniczył uroczystej Eucharystii. Wzięli w niej udział także przedstawiciele innych Kościołów chrześcijańskich.

 

- Jest to piękne wydarzenie, łączy nas jeden duch – troska o pokój, modlitwa o pokój. Wszystko odbywa się w duchu św. Franciszka. Z radością wspominamy św. Jana Pawła II, który rozpoczął i zainicjował to przepiękne spotkanie, jakże jednoczące nas w tym bardzo teraz podzielonym świecie, gdzie trwają różne spory – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim o. Ryszard Stefaniuk OFMConv.

20 września do Asyżu uda się papież Franciszek. – W najbliższy wtorek udam się do Asyżu na spotkanie modlitwy o pokój, trzydzieści lat po tym historycznym, zwołanym przez św. Jana Pawła II – powiedział papież po modlitwie Anioł Pański. - Zapraszam parafie, stowarzyszenia kościelne i wszystkich wiernych na całym świecie do przeżycia tego czasu jako Dnia Modlitwy o Pokój. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy pokoju w tej wojnie, która trwa w każdym zakątku naszego globu. Módlmy się o pokój. Idąc za przykładem św. Franciszka, człowieka braterstwa i łagodności, wszyscy jesteśmy powołani do przekazywania światu mocnego świadectwa naszego wspólnego zaangażowania na rzecz pokoju i pojednania między narodami. Dlatego też we wtorek wszyscy jednoczmy się na modlitwie. Niech każdy znajdzie czas, tyle ile może, by modlić się o pokój. Cały świat zjednoczony!” – zakończył papież.

Źródło:
;