Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Film

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Bóg w Krakowie”

 fot. Bogusław Zdebski

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się dziecka; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy? W historie wszystkich bohaterów wkracza Opatrzność...

 

- Każdy, kto zapoznał się ze scenariuszem stwierdzał, że to będzie film, jakiego dotąd w polskim kinie nie było. Bardzo oryginalne zderzenie codziennych problemów z mistyką, odważne i jasne przesłanie a przy tym lekkość, ciepło, prostota, humor i niezwykle ukazany duch miasta wynikający z jego dziedzictwa, to wyjątkowe atuty obrazu – mówi Andrzej Sobczyk z Rafael Film, producenta „Boga w Krakowie”.

Jak podkreśla reżyser i autor scenariusza Dariusz Regucki, „Bóg w Krakowie” ma być filmem o tęsknocie człowieka za Stwórcą i Jego miłością. Akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciska Bóg, wielcy święci, a wiele kluczowych scen rozegra się się w pełnych mistyki miejscach, jak choćby pod wawelskim Czarnym Krzyżem. - Choć wszystkie filmowe historie licznych bohaterów dotykają tematu wiary, będą miały przy tym wymiar uniwersalny. Widzowie z każdego zakątka świata będą mogli się w nich odnaleźć – podkreśla Regucki.

„Bóg w Krakowie” to także film o nadziei, przebaczaniu, poświęceniu, miłości, wolności. – Tematy podejmowane w filmie są wiecznie żywe i dziś bardzo potrzebne. Jestem przekonany, że ten film pobudzi do dyskusji i refleksji – mówi Jerzy Trela, odtwórca jednej z głównych ról. Jak zapowiada producent w tym pełnym dobrych emocji obrazie, obok Jerzego Treli, widzowie będą mogli podziwiać wielu znakomitych aktorów: Dorotę Pomykałę, Kamilę Baar, Radosława Pazurę, Piotra Cyrwusa, Edwarda Linde-Lubaszenko, Karolinę Chapko, Macieja Słotę i wielu innych. Reżyserem i autorem scenariusza jest Dariusz Regucki, twórca m.in. „Karoliny”.

Zdjęcia do „Boga w Krakowie” potrwają do końca września tego roku. Film patronatem honorowym objął kard. Stanisław Dziwisz. Światowa premiera przewidziana jest na maj 2016 roku.

;