Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Film

Rusza festiwal Arka: na początek film "Lourdes"

IV Festiwal Filmów Festiwal Arka jest odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym. W 4 weekendy listopada w 8 miastach w Polsce; Głuszycy, Krakowie , Lublinie, Łomży, Nowym Sączu, Rzeszowie, Siedlcach, Warszawie zaprezentowane zostaną najważniejsze premiery kina chrześcijańskiego.

 

Festiwal Arka ma być odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym – w myśl hasła przewodniego: „Weź udział w święcie kina chrześcijańskiego”. Wierzymy, że filmy, które wybraliśmy i które obejrzy polska publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich .

W programie krakowskiej edycji Festiwalu 9 listopada będzie można zobaczyć film LOURDES w reżyserii Thierry Demaizière i Alban Teurl.

Podróż do groty w Lourdes, na skale której miliony ludzi odcisnęło ślad swych marzeń, oczekiwań, nadziei i bólu. Reżyserzy pokazują „nagie Lourdes”, ponieważ, jak sami mówią, tacy są właśnie pielgrzymi przybywający do tego miejsca, którzy u stóp Maryi stają nadzy, czyli prawdziwi, bez póz i udawania. Film był początkowo wyświetlany tylko w 60 salach kinowych w całej Francji. Zainteresowanie obrazem sprawiło, że obecnie jest ich sześć razy więcej. Krytycy podkreślają, że sukces „Lourdes” pokazuje, iż Francuzi wciąż poszukują wiary, wartości i sensu.

Seans w krakowskim kinie Kijów w sobotę, 9 listopada o godz. 16.

Ceny biletów:
18 zł normalny
16 zł ulgowy
14 zł grupowy - dla grup powyżej 10 osób

Więcej szczegółów programu na festiwalarka.pl

Oceń treść:
;