Imieniny: Blazeja, Saturnina

Wydarzenia: Święto Straży Ochrony Kolei

Z Bogiem

Rusza III edycja ogólnopolskich 33-dniowych rekolekcji pod nazwą ODDANIE33

 fot. oddanie33.pl

1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczęła się III edycja ogólnopolskich 33-dniowych rekolekcji pod nazwą ODDANIE33. Ich celem jest przygotowanie do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi.

 

Drogę duchowego oddania Jezusowi za pośrednictwem Maryi polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. Patronat nad III edycją rekolekcji objęły portale Profeto.pl, Stacja7 oraz Radio Profeto, gdzie będą pojawiały się wszystkie potrzebne materiały przez kolejne dni aż do 2 lutego. 

III edycja ogólnopolskich rekolekcji ODDANIE33 zostanie zainaugurowana podczas Mszy św. sprawowanej przez abp. Marka Jędraszewskiego w bazylice na krakowskiej Skałce.

Ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji na dedykowanej rekolekcjom stronie: www.oddanie33.pl.

Rozważania przygotowane zostały przez fundację Tota Tua, powołaną specjalnie do realizacji tych rekolekcji. Treści w nich zawarte obejmują fragmenty z Pisma Świętego, traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, dzienników Alicji Lenczewskiej oraz tzw. “światło z Fatimy” – spojrzenie na słowo z dnia przez pryzmat objawień Matki Bożej w Fatimie i Jej słów skierowanych do Kościoła i świata.

Autorskie rozważania posiadają nihil obstat oraz imprimatur kurii metropolitalnej w Poznaniu. Inicjatywie pobłogosławił papież Franciszek i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Pierwotnie fundacja Tota Tua organizowała 33-dniowe rekolekcje w parafiach archidiecezji poznańskiej. W marcu 2020 roku – po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią – fundacja postanowiła opracować materiały w taki sposób, aby można je zorganizować w parafii oraz osobiście wziąć w nich udział – bez względu na okoliczności zewnętrzne. 20 kwietnia zainaugurowano pierwszą edycję 33-dniowych rekolekcji internetowych. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie już kilkaset osób.

Oceń treść:
;