Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Dziedzictwo

Rusza nowy projekt województwa małopolskiego „Małopolska Pamięta”

projekt małopolska pamięta fot. Biuro Prasowe UMWM

Rozpoczął się nabór wniosków do ogłoszonego po raz pierwszy konkursu „Małopolska Pamięta - zachowanie zabytkowych miejsc pamięci narodowej i martyrologii. Projekt polega na udzielaniu wsparcia finansowego samorządom lokalnym na działania mające na celu zachowanie miejsc pamięci narodowej i martyrologii, będących świadectwem wydarzeń o szczególnym znaczeniu dla kształtowania się tożsamości narodowej Polaków.

 

“Małopolska jest szczególnie doświadczona przez historię, a mieszkańcy naszego województwa wielokrotnie dawali przykład przywiązania do najważniejszych dla Polaków wartości, poświęcając za nie swoje zdrowie i życie. Nowy program, zatwierdzony przez zarząd województwa, ma na celu wsparcie działań dla ochrony obiektów i miejsc związanych z walkami dla odzyskania lub obrony niepodległości Polski, ale także tablic upamiętniających wydarzenia lub postacie historyczne oraz nagrobków osób, które walczyły o wolność narodową lub były ofiarami władz zaborczych bądźokupacyjnych - informuje Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Dotacja w ramach konkursu może być udzielona jednostce samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane z uwzględnieniem zagospodarowania i uporządkowania najbliższego terenu wokół obiektu. Może wynieść maksymalnie 60 procent wartości przedsięwzięcia tj. 20 tys. zł. W tymroku w budżecie województwa na ten program zagwarantowano 500 tys. zł.

Wnioski przyjmowane będą do 2 lipca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Oceń treść:
Źródło:
;