Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla

Wydarzenia: Światowy Dzień Autyzmu

Kulturalnie

Rusza XII edycja Festiwalu Filmowego Vitae Valor

plakat festiwalu fot. Materiały prasowe

„Oblicza relacji” są hasłem XII edycji Festiwalu Filmowego Vitae Valor, która od 4 do 10 listopada będzie odbywać się w Tarnowie.

 

Tegoroczna edycja festiwalu Vitae Valor to w skrócie 7 filmów, 7 gości, 3 spotkania autorskie, 3 debaty, 2 warsztaty, 1 koncert muzyczny, 1 spektakl akrobatyczno-taneczny. 

„Chcemy mówić o relacjach, które dla wielu z nas są nieoczywiste, przykryte wieloma trudnościami, zagadkami. Bywa, że stanowią tajemnicę tych, którzy je tworzą. To w końcu, takie relacje, które wprawiają w zdumienie – samym faktem istnienia, pojawienia się” – mówią organizatorzy festiwalu Vitae Valor.

Festiwal rozpocznie się w piątek 4 listopada o godz. 18.00. Zainauguruje go wykład dr Joanny Jurgi pt. „Open space już był … w Biskupinie. Co o nas mówią przestrzenie? Jak na nas wpływają i jak kształtują nasze relacje?”.

W ramach festiwalu będzie można zobaczyć filmy takie jak: Zabicie świętego Jelenia, Coco, Cuda, Klient, Jeden dzień dłużej, Między nami dobrze jest, Nie żyję dla wojny. Zaplanowano też debatę „Autorytet czy braterstwo?”, w której wezmą udział prof. Czesław Nowak, bp Artur Ważny, Elżbieta Wiater, a poprowadzi ją o. Michał Legan.

Festiwal zakończy się we czwartek 10 listopada o godz. 20.00 – zabrzmią wówczas piosenki filmowe w wykonaniu Leny Stochmal.

Projekcje filmowe, debaty, koncert, warsztaty oraz spotkania dyskusyjne w ramach XII edycji Festiwalu Filmowego Vitae Valor odbywają się w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie i transmitowane są na antenie Radia Profeto.

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej: www.vvfestival.pl.

;