Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Film

Ruszył nabór na DOC LAB POLAND 2016 – program dla dokumentalistów

 fot. Materiały prasowe

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami ogłaszają nabór projektów dokumentalnych na DOC LAB POLAND 2016. To największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych. Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 26 lutego.

 

Program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów DOC LAB POLAND 2016 polegać będzie na konsultowaniu zgłoszonych projektów i prezentowaniu ich światowym ekspertom. Na dwa odrębne komponenty: START lub GO! „Zapraszamy projekty w dwóch różnych fazach: w developmencie albo w montażu. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone podczas Festiwalu w Krakowie” – mówią organizatorzy.

Zgłoszenia na DOC LAB POLAND 2016 są otwarte dla filmowców mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Organizatorzy stawiają na dokumenty z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społecznym, ale również historycznym, biograficznym, sportowym czy muzycznym. Zapraszają projekty, w których istotny jest autorski punkt widzenia, interpretacja rzeczywistości, twórcze podejście. Stawiają na filmy pełnometrażowe lub godzinne (52 min). Filmy muszą mieć potencjał międzynarodowy (koprodukcyjny lub dystrybucyjny). Termin zgłaszania aplikacji: 26 lutego 2016, do godz. 23:59. Aplikowanie na program jest bezpłatne. Regulamin i szczegóły na www.doclab.pl.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów, pracujących nad projektami z międzynarodowym potencjałem, składający się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach. Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Po prezentacjach odbywa się ok. 350 indywidualnych spotkań z: producentami, przedstawicielami funduszy filmowych oraz telewizji, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną.

DOC LAB POLAND organizowany jest we współpracy z najważniejszym niemieckim festiwalem dokumentalnym DOK Leipzig, czeskim Institute of Documentary Film oraz European Documentary Network (europejską organizacją zrzeszająca dokumentalistów). Konsultantami są czołowi europejscy eksperci:  szefowa DOK Leipzig - Leena Pasanen, szef EDN – Paul Pauwels, selekcjonerka IDFA – Rada Sesić, czy agentka sprzedaży Irena Taskovski. Konsultantami będą też czołowi polscy filmowcy: Paweł Łoziński, Maria Zmarz-Koczanowicz, Wojciech Staroń, Bartek Konopka oraz najlepsi montażyści, wiodący producenci, agenci sprzedaży, specjaliści od promocji i dystrybucji.

Partnerami-współorganizatorami DOC LAB POLAND 2016 są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

Więcej informacji na www.doclab.pl.

;