Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Wydarzenia: Dzień Świetości Życia

Życie

Rycerze Kolumba zapraszają do modlitwy w intencji ochrony życia z papieżem Franciszkiem i św. Janem Pawłem II

marsz dla życia fot. Rycerze Kolumba

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w dniach 4-12 października br. będzie odprawiana Nowenna w Intencji Ochrony Życia z papieżem Franciszkiem i św. Janem Pawłem II. Rycerze zachęcają do wspólnej modlitwy o zaprzestanie aborcji, eutanazji i wielu innych przejawów społecznego zła, które zwłaszcza osobom najbardziej bezbronnym niosą choroby, rozpad rodziny, nieszczęście i przedwczesną śmierć.

 

„Każdego dnia Nowenny będziemy mieli okazję zastanowić się nad słowami papieża Franciszka dotyczącymi świętości życia, odmówić dziesiątek różańca i zakończyć modlitwą św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae. Szczególną motywacją dla nas, Polaków, są słowa papieża Franciszka wypowiedziane przed pobłogosławieniem Dzwonu »Głos Nienarodzonych« wzywające do odważnego stanięcia po stronie cywilizacji życia" – mówi Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Krzysztof Zuba.

23 września papież Franciszek pobłogosławił Dzwon, który ma towarzyszyć wszystkim wydarzeniom, których celem jest przypominanie o wrodzonej godności życia każdego człowieka, m.in. marszom organizowanym przez środowiska pro-life. „Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie” – powiedział papież. Dzwon powstał z inicjatywy Fundacji Życiu Tak, m.in. przy wsparciu Rycerzy Kolumba.

„W takich czasach jako Rycerze Kolumba jesteśmy wezwani do tego, by jeszcze częściej i gorliwiej modlić się o to, by życie każdego człowieka było cenione, chronione i było przedmiotem troski” – powiedział Najwyższy Rycerz Carl Anderson w specjalnym piśmie skierowanym do przywódców Rycerzy Kolumba we wszystkich krajach. „Jako przywódcy ruchu na rzecz obrony życia w czasie tych dziewięciu dni Nowenny módlmy się o to, by życie na każdym etapie i w każdych warunkach podlegało ochronie” – dodał.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą ponad 6 tysięcy członków działających w 128 radach na terenie 30 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Organizację założył ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. 27 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu ks. McGivney'a, czym zakończył jego proces beatyfikacyjny. Ks. McGivney zostanie ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego 31 października 2020 roku w Katedrze św. Józefa w Hartford w stanie Connecticut.

Oceń treść:
Źródło:
;