Pod oknem
Rycerze Niepokalanej w Łagiewnikach
Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej organizowana przez Współnoty MI Polski Południowej przybyła dziś do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Centralnym punktem spotkania była Msza święta sprawowana w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył o. Tomasz Pawlik, franciszkanin z Rychwałdu.
Pielgrzymów na początku Eucharystii przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powiedział: – Dziś w sposób szczególny witam wszystkich uczestników piątego zjazdu Rycerstwa Niepokalanej. Rozpoczęliście waszą modlitwę od modlitwy różańcowej, potem nabożeństwo majowe, konferencja, którą wygłosił o. Piotr Cuber. Teraz wieńczycie wasze pielgrzymowanie przy stole Słowa Bożego i Eucharystii. Serdecznie witam wszystkich uczestników tej pielgrzymki, poczty sztandarowe zgromadzone w naszej Bazylice.
W homilii o. Bogusław Nagel mówił o św. Józefie, który jest patronem obecnego roku w Kościele. – My jako Rycerze Niepokalanej mamy szczególną cześć do tego, który jest ukryty – do św. Józefa. I podobnie jak wielka jest pokora Maryi, tak wielka jest pokora Józefa. I jak Maryja niejako ukryła się w Piśmie Świętym, a tak wielka jest jej rola w historii zbawienia, tak samo w Piśmie Świętym jest niewiele o św. Józefie, a tak wielka jest jego rola w historii zbawienia – powiedział, przedstawiając objawienia św. Józefa w różnych miejscach na świecie, m.in. w Fatimie. – On jest naszym orędownikiem. On jest naszym pośrednikiem u Boga obok Najświętszej Maryi Panny. On jest patronem współczesnych rodzin – zaznaczył.
Ks. Nagel opowiedział o cudzie jaki wydarzył się za wstawiennictwem św. Józefa i zachęcał do odmawiania modlitwy – Telegramu do św. Józefa. – Przychodzimy tu z różnymi problemami, troskami i mamy pewność, że nas wysłucha – mówił.
W czasie Mszy św. przy ołtarzu Rycerze Niepokalanej ustawili obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus pochodzący z 1620 roku.