Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Komentarze

Rzecznik Episkopatu: Prośmy Boga o wieczne szczęście dla naszych zmarłych

leszek gęsiak fot. BP KEP

Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 

Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że Uroczystość Wszystkich Świętych to wielkie święto dla każdego katolika. „To dzień, kiedy wspominamy wielkich ludzi Kościoła: tych kanonizowanych, beatyfikowanych, ale także tych, którzy nigdy nie zostali dekretami wyniesieni na ołtarze, a swoim życiem i przykładem świadczyli o obecności Boga i życia Ewangelią w codziennym życiu” – powiedział. Dodał, że „ich wspominamy, ich czcimy i za ich wstawiennictwem prosimy Boga o wszelkie potrzebne łaski dla nas, którzy wciąż podążamy w pielgrzymce do Nieba”.

Z kolei 2 listopada będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych. „Często tych, których sami znaliśmy, którzy byli nam bliscy, członków naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, tych, którzy w jakiś sposób zapisali się w naszym życiu i których nosimy w pamięci, w naszym sercu. Za tych wszystkich składajmy modlitwę i prośmy Boga, by w drodze do Nieba otrzymali wszelkie potrzebne wsparcie duchowe, by czas oczyszczenia, czas czyśćca był dla nich lekki i doprowadził do wiecznego szczęścia” – podkreślił ks. Gęsiak.

Rzecznik KEP zwrócił uwagę, że Kościół katolicki zachęca, by w czasie Oktawy, która trwa przez osiem dni od Uroczystości Wszystkich Świętych, „modlić się i prosić Boga o odpust za zmarłych”. „Zatem bądźmy w stanie łaski uświęcającej, przystępujmy do komunii św. i prośmy Boga w intencji naszych zmarłych o szczęście wieczne dla nich” – zachęcił ks. Gęsiak.

Źródło:
;