Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Komentarze

Rzecznik Stolicy Apostolskiej: Papież nie zachęcał do wychwalania imperialistycznej logiki

papież franciszek fot. Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek nie zachęcał młodych rosyjskich katolików do wychwalania imperialistycznej logiki i osobistości rządzących, cytowanych by wskazać pewne historyczne okresy odniesienia – podkreślił we wtorek rzecznik i dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

 

„W słowach pozdrowienia skierowanych spontanicznie do niektórych młodych rosyjskich katolików kilka dni temu, jak jasno wynika z kontekstu, w którym je wypowiedział, Papież zamierzał zachęcić młodych ludzi do zachowania i promowania wszystkiego, co pozytywne w wielkim rosyjskim dziedzictwie kulturowym i duchowym, a na pewno nie do wychwalania imperialistycznej logiki i osobistości rządzących, cytowanych by wskazać pewne historyczne okresy odniesienia” – napisał w komunikacie rzecznik Stolicy Apostolskiej. 

Papież Franciszek przemówił 25 sierpnia, za pośrednictwem łącza wideo do rosyjskiej młodzieży podczas Dni Młodzieży, które odbywały się w Petersburgu. Uczestników zgromadzonych w bazylice św. Katarzyny w tym rosyjskim mieście zaprosił m.in., aby byli „siewcami ziarna pojednania, małych nasion, które w tej zimie wojny nie wykiełkują w zamarzniętej ziemi, ale zakwitną w przyszłej wiośnie”.

Źródło:
;