Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Wspomnienia

Rzym będzie wspominał bł. Jana Pawła II

Przemarsz ulicami Rzymu od Watykanu do bazyliki św. Jana na Lateranie i Msza św. w katedrze Biskupa Rzymu to program obchodzonego po raz pierwszy w tym roku liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II w Wiecznym Mieście 22 października.

 

Pielgrzymkę z Placu św. Piotra poprowadzi kardynał Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej, a liturgii przewodniczyć będzie kardynał Agostino Vallini, wikariusz papieski dla stołecznej diecezji.

W liście do wiernych apeluje on o liczny udział w tych uroczystościach pod hasłem “Rzym maszeruje wraz z Janem Pawłem II”. Dotyczy to szczególnie młodzieży, którą, jak przypomina kardynał, “błogosławiony Wojtyła wielokrotnie zachęcał, by poszła za Chrystusem i żyła w pełni radością swojej wiary”.

"Ufam, że po nadzwyczajnym przeżyciu, jakim były Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, gdzie Kościół ukazał swoje młode oblicze, Rzym także zaskoczony będzie radością i entuzjazmem tak wielu młodych ludzi, którzy chcą konsekwentnie przeżywać swoją wiarę" - napisał wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej.

;