Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Film

Rzym: pokaz filmu „Żyłem obok świętego” o Janie Pawle II

święty jan paweł drugi fot. Grzegorz Gałązka Św. Jan Paweł II

Wielki człowiek, wzbudzający wielkie wzruszenie, pełen dobroci – tak m.in. wskazywali zebrani na projekcji filmu „Żyłem obok świętego. Jan Paweł II z bliska”. Produkcję Telewizji Trwam wyświetlono wczoraj w Rzymie w specjalnie przygotowanej włoskiej wersji językowej. W pokazie w polskim kościele pw. św. Stanisława w Wiecznym Mieście wzięli udział m.in. przedstawiciele świata mediów, religii czy dyplomacji.

 

Obecny był np. dziekan korpusu dyplomatycznego, ambasador Cypru, Georgios Poulides. Wspominał on Papieża Polaka, ponieważ właśnie za jego życia przyjechał na misję do Watykanu. Mówił o poczuciu humoru Jana Pawła II i o wzruszeniu, jakie towarzyszyło żegnaniu tego wielkiego człowieka, kiedy zmarł.

Przygotowaną na tę okazję okołogodzinną wersję filmu oglądano na spotkaniu przygotowanym przez polską ambasadę przy Stolicy Świętej. Stąd przedstawiciel naszej ojczyzny, Adam Kwiatkowski, również wziął udział w wydarzeniu. Zebranych przywitał także gospodarz miejsca – rektor kościoła pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Rzymie, ks. Paweł Ptasznik, oraz przedstawiciel Telewizji Trwam.

Źródło:
;