Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

Wydarzenia: Światowy Dzień Trzeźwości

Z Bogiem

Sala na Górze zaprasza na katechezę o czasie

W najbliższy czwartek, 22 stycznia, w Bazylice Mariackiej katecheza z cyklu "Będziesz człowiekiem. O tym jak widzi cię Bóg". Tym razem temat - "Czas".

 

"A wszelki czas niepostrzegany sercem jest tak samo stracony jak kolory tęczy dla ślepca lub ptasie trele dla głuchego.” /Michael Ende, "Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas"/

Dlaczego nieskończony Bóg osadził nas w czasie? Po co nam chronologia, po co historia, po co tykający zegarek? Mamy się spieszyć, czy cnotliwiej poczekać?

O najbardziej deficytowym towarze współczesności na najbliższej katechezie mariackiej opowie dr Danuta Piekarz  dzieląca swój czas między obowiązki wykładowcy akademickiego, tłumacza-italianisty i biblisty. Pracownica Uniwersytetu Jagiellońskiego, Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Wyższego Seminarium Duchownego Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Współpracowniczka  Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów, gdzie tłumaczy konferencje i wykłady formacyjne, a także prowadzi otwarte spotkania biblijnej grupy Sychar.

Zapraszamy:

18:30 Eucharystia (z relikwiami św. Jana Pawła II)
19:15 katecheza
20:00 dyskusja

Katechezy czwartkowe to cotygodniowe otwarte konferencje organizowane przez grupę Sala na górze w Bazylice Mariackiej. Opierają się na 45-minutowych katechezach specjalistów – osób duchownych i świeckich –, które przybliżają temat od strony teologicznej. Następnie w salce prowadzona jest dyskusja, w trakcie której można też zadać dodatkowe pytania do prelegentow. Szczegółowy program katechez jest dostępny na www.salanagorze.pl. Tam też można odsłuchać i/lub pobrać na własny użytek nagrania z minionych spotkań – zarówno najnowszych, jak i trzech poprzednich trzech cykli: „Kościół w 5D”, „Tu się z-wiedza Kościół katolicki” i „A właśnie, że katolicyzm! Od A do Z”.  Najbardziej aktualne nagrania będą też retransmitowane na antenie internetowego radia Nowohuckie.pl – w każdy wtorek o godz. 21.15.

;