Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Z Bogiem

Salezjanie zapraszają młodych, by się ogarnęli

 fot. materiały organizatorów

Już dziś rozpoczną się Ogólnopolskie Rekolekcje Salezjańskie Dla Młodych online. Wydarzeniu patronuje hasło „Jak się ogarnąć?”.

 

Jak zaznacza odpowiedzialny za rekolekcje, ks. Mariusz Jawny, pomysł ich zorganizowania dali sami młodzi. - Młodzież, z którą jesteśmy na co dzień, poprosiła nas o jakąś formę obecności, by móc łatwiej przejść czas pandemii i odseparowania. Zobaczyliśmy jak bardzo potrzeba im duchowego wsparcia, więc postanowiliśmy stworzyć taką wirtualną przestrzeń wspierającą młodego człowieka - opisuje.

Salezjanin dodaje, że także młodzi zaproponowali nad czym chcieliby się pochylić w ramach nauk rekolekcyjnych. - Ich sugestie okazały się bardzo trafne. Aby dotrzeć do nich jeszcze mocniej z odpowiedziami nasz cykl będzie miał też nieco luźniejszy charakter, prezentując przystępniej treści, które czasem sprawiają trudność tak w życiu codziennym, jak i duchowym - tłumaczy.

I tak tematy na każdy dzień mają dość wymowne tytuły. Wśród nich można wyróżnić „All You need is love”, a więc spotkanie o miłości bliźniego, „Nie chodzi o prysznic”, czyli konferencja o czystości w relacjach damsko-męskich czy „O tym, co nas spina”, a więc rozważania na temat nałogów.

Rekolekcje zaplanowano jako codzienną transmisję live z konferencją oraz możliwością zadawania pytań prowadzącemu przez uczestników. Począwszy od dzisiaj nauki rekolekcyjne będą dostępne na facebookowym profilu „Salezjański Portal Młodzieżowy”.

- Wraz z wszystkimi 4 Inspektoriami Salezjanów w Polsce zapraszamy do tego, by przeżyć te kilka dni wielkopostnych rozważań razem z nami. Tytuł spotkań także jest wymowny. Trwająca pandemia sprawiła, że czujemy się wszyscy zagubieni, czasem nawet zalęknieni. Dobrze więc się w tym jakoś odnaleźć, czyli po młodzieżowemu „ogarnąć” - zaprasza do udział ks. Jawny.

Wśród salezjańskich rekolekcjonistów znaleźli się m.in. ks. Andrzej Król, ks. Dominik Chmielewski, ks. Bartłomiej Polański, Ks. Piotr Lorek, Ks. Paweł Kajl czy ks. Michał Mejer. Ogólnopolskie Rekolekcje Salezjańskie Dla Młodych potrwają do 7 kwietnia. Każda nauka będzie się rozpoczynać o godz. 17:00.

Oceń treść:
Źródło:
;