Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Wakacje z Bogiem

Salezjanie zapraszają na Campo Bosco 2015

„Save our souls” – to hasło Campo Bosco 2015, które odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej. W programie znajdą się koncerty, spektakle, panele dyskusyjne, Organizatorem przedsięwzięcia jest salezjański Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy „Emaus”.

 

22. Campo Bosco tradycyjnie adresowane jest do młodzieży z całej Polski, w tym z ośrodków salezjańskich. W tym roku ma szczególny charakter, ze względu na 200. rocznicę urodzin ks. Jana Bosko – założyciela salezjanów. Odbywać się będzie pod hasłem „Save our solus” – to angielskie rozwinięcie skrótu S.O.S, tłumaczonego jako „zbaw, ratuj nasze dusze”.

Chodzi o zbawienie od uzależnień, zagubienia we współczesnym świecie czy bezmyślnego naśladownictwa. Zagadnienia te będą podejmowane podczas konferencji, spektakli i dyskusji od 27 do 30 sierpnia na terenie salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowo-Powołaniowego Emaus w Czerwińsku nad Wisłą.

W programie znajdzie się m.in. z muzykiem Andrzejem „Kogutem” Sową, w przeszłości uzależnionym od narkotyków, świadectwo i koncert rapera Bęsia, też znającego narkotyki, Dariusem Jeżem, który był kiedyś w więzieniu, a do Czerwińska przyjedzie ze Sceną Prapremier InVitro i spektaklem „Zły”.

Ciekawostką jest strefa „18+” dla pełnoletniej młodzieży, wstęp tylko z dowodem osobistym. W niej zaplanowano m.in. panel pt. „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus – kosmiczna katastrofa czy odyseja kosmiczna?”. Uczestnicy tej strefy spotkają się też z brand managerem Michałem Góreckim, bloggerem, zagorzałym użytkownikiem YouTube i Facebooka, Mateuszem Pietrzakiem, autorem książki „Boża kompania” i Marią Górecką, autorką strony mamygagadzety.pl.

Gościem Campo Bosco będzie też redaktor Marcin Jakimowicz z „Gościa Niedzielnego”, który opowie o swojej książce „Antywirus”.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie www.campo.bosco.pl

Źródło:
;