Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

Wydarzenia:

Internet

ŚDM: Aplikacja na smartfony dotycząca problemów bioetycznych

aplikacja key to bioethics fot. Materiały prasowe

Podczas ŚDM zostanie zaprezentowana specjalna aplikacja na tematy bioetyczne. Poinformowała o tym Gabriella Gambino, podsekretarz w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny oraz Życia. Dodała, że inicjatywa ta ma pobudzić w młodych pragnienie poznania prawdy dotyczącej najważniejszych problemów ludzkiej egzystencji.

 

Zdaniem Gabrielli Gambino Światowe Dni Młodzieży są wyjątkową okazją do nawrócenia oraz wzrostu w wierze dla tysięcy młodych z całego świata, ale jednym z większych wyzwań jest również ukazanie im, że wiara oraz życie moralne są ściśle ze sobą powiązane. Wiara oświeca ludzki rozum we właściwym rozumieniu prawdy oraz dobra.

Gabriella Gambino wyznała, że pomysł aplikacji na tematy bioetyczne zrodził się, gdy zastanawiano się nad tym, jak zainteresować młodych ludzi najpoważniejszymi problemami dotyczącymi życia, takimi jak: wspomagana rozrodczość, naturalne metody poczęć, czy też kwestia godnej śmierci. Wyjaśnienia naukowe, refleksje etyczne, nauczanie Kościoła oraz wybrane świadectwa odnoszące się do tych oraz innych pytań stanowią rodzaj „Klucza do bioetyki”. To podręcznik dla młodych w formie elektronicznej opracowany przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny oraz Życia we współpracy z Fundacją Jeroma Lejeuna.

Jest on dostępny jako bezpłatna aplikacja po włosku, angielsku oraz hiszpańsku dla systemów operacyjnych Android. Oczekuje się także, że będzie można z niego korzystać w skróconej formie w systemach iOS.

Oceń treść:
Źródło:
;