Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Świat

ŚDM: ponad 67 tys. pielgrzymów weźmie udział w dniach w diecezjach

logo fot. Materiały prasowe

Już w środę rozpoczną się dni w diecezjach, będące pierwszą częścią Światowych Dni Młodzieży. Przybędzie aż 67 tys. pielgrzymów ze 126 krajów, a ugości ich 17 portugalskich diecezji. 

 

Cały kraj zapełni się pielgrzymami. Będą zarówno w Porto, jak i w Fatimie, w Coimbrze, Bradze, a nawet na Azorach. Zostaną przyjęci przez rodziny, a także w obiektach publicznych. W trakcie dni w diecezjach młodzi poznają lokalną kulturę, modlą się wspólnie z gospodarzami, bawią się, a także wykonują jakąś pracę jako gest wdzięczności za przyjęcie. Potem wyruszają do miejsca wydarzeń centralnych, by spotkać się z Papieżem.

Jak zaznacza Domingos Fezas Vital, ambasador Portugalii przy Stolicy Apostolskiej, Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju.

„Jesteśmy już prawie gotowi na Światowe Dni Młodzieży, zwłaszcza jeżeli chodzi o naszych młodych i rodziny goszczące. Mamy głębokie poczucie odpowiedzialności, jako że wydarzenie tego rodzaju jest unikalne. Czekamy na rozpoczęcie z wielką radością. Liczymy, że Światowe Dni Młodzieży będą znakiem nadziei na bardziej sprawiedliwy i zrównoważony świat.“

Źródło:
;