Imieniny: Anieli, Petroneli

Wydarzenia: Dzień Bociana Białego

Komentarze

Sekretarz Generalny KEP o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym

biskup artur miziński fot. Episkopat.pl

Te dni to dla nas wielki dar, abyśmy poczuli się na nowo jednym Kościołem Chrystusa w różnych wymiarach i włączyli się w świętych obcowanie – powiedział sekretarz generalny KEP bp Artur G. Miziński, odnosząc się do obchodzonych na początku listopada: Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 

Jak wyjaśnił bp Miziński, Uroczystość Wszystkich Świętych „stawia przed nami zastępy świętych, nie tylko tych ogłoszonych przez Kościół i uroczyście celebrowanych, ale także tych, nieznanych może, którzy żyli obok nas i byli dla nas nauczycielami i świadkami życia wiarą na co dzień”. Natomiast, jak dodał, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych odnosi się do tych, którzy przeszli przez granicę śmierci, ale jeszcze nie są gotowi, by stanąć przed obliczem Boga.

Sekretarz Generalny KEP zachęcił do tego, by naśladując przykład świętych, dążyć jeszcze bardziej do świętości, a swoją modlitwą pomagać tym, którzy w czyśćcu na tę pomoc oczekują. „Ta wymiana duchowa jest dla nas, pielgrzymów na ziemi, bardzo istotna” – powiedział.

Źródło:
;