Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Solidarność

Sinfonietta Cracovia gra dla honorowych krwiodawców

 fot. facebook.com/SinfoniettaCracovia

Orkiestra Sinfonietta Cracovia 19 listopada zagra kilka krótkich koncertów w ramach akcji „140 litrów krwi na 140 lat komunikacji miejskiej” prowadzonej w tym roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie.

 

Występy Sinfonietta Cracovia zostały zaplanowane w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu przy ul. Wielickiej 265, w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego na os. Na Skarpie 66a oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Rzeźniczej 11.

W RCKiK przy ul. Rzeźniczej o godz. 13.30 rozpocznie się kilkunastominutowy finałowy koncert, po którym muzycy z Sinfonietta Cracovia w ramach akcji MPK SA oddadzą krew.

Na wszystkie koncerty orkiestra Sinfonietta Cracovia będzie dojeżdżać tramwajem z reklamą promującą honorowe krwiodawstwo (tramwaj wyjechał z zajezdni tramwajowej Podgórze o godz. 8.10 i po trasie linii nr 23 pojedzie do przystanku Prokocim Szpital, stamtąd o ok. 10.10 tramwaj odjedzie w kierunku pl. Centralnego, skąd pojedzie do zajezdni Nowa Huta, stamtąd orkiestra odjedzie o ok. 12.30 w kierunku RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11).

Orkiestra Sinfonietta Cracovia jest krakowską instytucją kultury. W 1994 roku przyjęła obecną nazwę, została objęta patronatem Prezydenta Miasta i otrzymała status Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Źródło:
;