Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida

Wydarzenia: Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Rodzina

Singiel wokalistki i instruktorki gospel o więziach na czas pandemii

 fot. Fotolia.com

Dostępny jest nowy singiel Gabrieli Blachy pt. „Chwileczka”. Idealnie wpasowuje się on w obecne czasy, w których z powodu trwającej epidemii koronawirusa ludzie więcej czasu spędzają w domach razem z bliskimi.

Treść utworu jest bardzo aktualna szczególnie dziś. Wokalistka zwraca w nim uwagę, że na świecie jesteśmy tylko przez chwilę i warto ją przeżyć z tymi, którzy są dla nas ważni. I że pojawiające się czasem obojętności czy nieporozumienia trzeba przezwyciężać słowem „przepraszam” i dalej walczyć o to, co najważniejsze.

- „Chwileczka” to piosenka, którą napisałam po jednej z kłótni z moim mężem. Uświadomiłam sobie wtedy, że nawet różnica zdań może być inspiracją - do przemyśleń i zmiany swojej postawy, do zatrzymania się nad kruchością życia i wartością, jaką drugi człowiek wnosi w nasze życie. Mam nadzieję, że dzięki treści, którą chcę przekazać wielu słuchaczy zrozumie, jak wielki skarb mieszka z nimi pod jednym dachem - tłumaczy Gabriela Blacha.

Jak dodaje w codziennym zabieganiu często nie ma czasu, aby się zatrzymać, zauważyć potrzeby naszych najbliższych czy spróbować ich lepiej zrozumieć. Artystka podaje receptę na to, by chwile z bliskimi były piękne. Ocenia, że pewnie działania na pewno pomogą przetrwać czas konieczności maksymalnego ograniczania wyjść z domu podczas pandemii.

- Ważna jest zgoda i budowanie relacji, która ubogaca nas i napędza każdego dnia. A także rozmowa, czasem trudna, burzliwa, ale pozwalająca zrozumieć drugiego człowieka i pokochać go jeszcze bardziej. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę, powiedzieć „przepraszam” i na co dzień „pięknie się różnić” - zachęca.

W nagraniu „Chwileczki” wzięli udział przyjaciele artystki: Radosław Pendziałek, Martyna Sołtysik, Łukasz „Forest” Piechota i Michał Dziewiński. Teledysk można zobaczyć na stronie www. youtu.be/OJNEhEINiS8.

Gabriela Blacha  to wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów. Liderka Kwartetu C.D.N. i pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu "Wesoły Wędrownik", promującego twórczość i działalność pedagogiczną swojego ojca, Norberta Blachy, zmarłego w 2012 r. Więcej informacji o artystce dostępnych jest na stronie www.gabrielablacha.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;