Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Polska

Solne uwielbienie: Modlitwa - Muzyka - Braterstwo

 fot. Materiały prasowe

4 czerwca b.r. na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce już po raz drugi zabrzmią dźwięki koncertu „Solne uwielbienie”. Gościem specjalnym wydarzenia stanowiącego przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 będzie Mieczysław Szcześniak. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Modlitwa

Solne uwielbienie to największy koncert uwielbienia organizowany w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w województwie małopolskim. „Raz w roku, w Boże Ciało, boisko przy ul. Narutowicza w Wieliczce zmienia się na kilka godzin w miejsce modlitwy. Tysiące wiernych z okolicznych miast tworzy wspólnotę, która swoim śpiewem uwielbia naszego Stwórcę – mówi o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca koncertu. – W ten wieczór nie ma podziałów, panuje atmosfera jedności i braterstwa. Mam nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej!dodaje. Centralnym punktem wydarzenia jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwie uwielbienia przewodniczą członkowie wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

Muzyka

Oprawę muzyczną koncertu przygotowuje krakowski zespół PDF, któremu towarzyszy powołany na tę okazję ponad 30-osobowy chór Solnego uwielbienia prowadzony przez Annę Dziedzic. Na scenie pojawi się także Arkadio, jeden z czołowych raperów polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Koncert główny rozpocznie się o godzinie 20:00, wcześniej na scenie zaprezentują się grupy muzyczne działające na co dzień na terenie miasta i gminy Wieliczka.

Braterstwo

W tym roku do udziału w koncercie zaproszona została młodzież z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Dotychczas swoją obecność potwierdziło kilka grup zza wschodniej granicy. Wraz ze swoimi duszpasterzami przybędą do Wieliczki i w dniach poprzedzających koncert odwiedzą miejsca, w których w 2016 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

 

Szczegóły na www.solneuwielbienie.pl i https://www.facebook.com/solneuwielbienie

;