Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

Wydarzenia:

Aktywnie

 fot. materiały prasowe

„Festiwal kwarantanny” to konkurs, który ma sprawić, że czas przymusowego przebywania w domach nie ma być nudny. Do udziału w nim zapraszają Miasto Kraków, Radio RMF FM oraz Fundacja Poland Business Run.

W rywalizacji mogą wziąć u przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich w wieku do 18 lat. Warunkiem jest także mieszkanie lub uczęszczanie do szkoły na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

- Chcemy wzbudzić w młodych kreatywność i pomysłowość. Stąd zachęta do tworzenia filmów, mających odpowiadać tematyką na różne doświadczenia wynikające z trwającej kwarantanny - mówi Dariusz Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krakowa.

Zadaniem uczestników jest stworzenie krótkiego filmiku, który przedstawia sposoby radzenia sobie z izolacją w domu. Zabawa trwa jeszcze trzy tygodnie. W każdym z nich można stworzyć „dzieło” o innej tematyce, ale film może zgłosić tylko raz w całym konkursie.

Jedno z haseł przewodnich dla niepełnoletnich twórców to „Po szkole”. „Prezentacja własnego hobby, ciekawych form rozrywki, zajęć, które rozwijasz w domu, a może tresura najlepszego czworonożnego przyjaciela… czyli o tym, co robisz, kiedy kończysz zajęcia szkolne online” - wyjaśniają organizatorzy cel przyświecający tej kategorii.

Kolejne zagadnienia dla młodych reżyserów to „Sposób na koronawirusa”, w którym należy przedstawić sposoby na bezpieczeństwo i higienę w domu, metod jej pilnowania czy wzajemnej motywacji oraz „Pomagam”, który ma dotknąć spraw wrażliwości na drugiego człowieka - wsparcia mamy w porządkach, taty w garażu czy sąsiadki w robieniu zakupów. Jest również „Uczę się sam”, w której uczestnicy mają szansę pokazać, jak realizują naukę w domu.

Po nagraniu filmu trwającego maksymalnie 2 minuty należy go udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagami #festiwalkwarantanny  #krakow #siedzewdomu. „Możesz skorzystać z profilu własnego lub Twoich rodziców. Pamiętaj, aby ustawić post jako publiczny” - podpowiadają organizatorzy.

Co ważne, rodzic bądź opiekun musi udzielić zgody poprzez uzupełnienie specjalnego formularza zgłoszeniowego. Zamieszcza się w nim także link do filmu. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody - 4 zwycięzców otrzyma tablety multimedialne, a pozostałe 12 osób w każdym tygodniu zestaw edukacyjny składający się z książki lub gry planszowej.

Szczegółowe informacje o konkursie, formularz zgłoszeniowy i wyniki dostępne są na stronie www.festiwalkwarantanny.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;